Nowy szef więziennictwa

Premier Donald Tusk odwołał płk. Kajetana Dubiela z funkcji dyrektora generalnego Służby Więziennej - poinformowało w piątek Ministerstwo Sprawiedliwości. Nowym szefem więziennictwa będzie płk Jacek Włodarski.

Płk Dubiel zrezygnował ze stanowiska we wtorek "ze względów osobistych". W czwartek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do premiera o jego odwołanie. Szefem więziennictwa płk Dubiel był od stycznia tego roku, zajął miejsce gen. Jacka Pomiankiewicza, odwołanego w związku z samobójstwem jednego z morderców Krzysztofa Olewnika.

Rezygnację złożył także zastępca Dubiela, płk Waldemar Śledzik. Minister Kwiatkowski podjął już decyzję o jego odwołaniu. Następcą płk. Śledzika będzie płk Krzysztof Keller.

Według mediów, jedna z rzeczywistych przyczyn dymisji płk. Dubiela to opisane przez tabloidy podróże służbowe kierownictwa więziennictwa do Mongolii oraz do USA - w sytuacji mizerii budżetowej. Wysocy przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości przyznawali w nieoficjalnych rozmowach z dziennikarzem PAP, że kierowanie Służbą Więzienną przez płk. Dubiela nie było oceniane wysoko. Chodzi o całokształt. O zarządzanie tą służbą i sytuację w niej panującą - podkreśliło źródło zbliżone do kierownictwa resortu.

53-letni płk Jacek Włodarski to absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W więziennictwie pełni służbę od 20 maja 1981 r., zajmując kolejno stanowiska: instruktora, młodszego inspektora, inspektora działu gospodarczego Okręgowego Zarządu Zakładów Karnych. Od września 1985 r. w Centralnym Zarządzie Zakładów Karnych jako inspektor Wydziału Kwatermistrzowskiego. Do 1995 r. awansował w tym pionie. Później został dyrektorem Biura Emerytalnego Służby Więziennej. Od listopada zeszłego roku był wiceszefem Służby Więziennej.

Nowy zastępca Włodarskiego, 49-letni płk Krzysztof Keller jest magistrem socjologii, absolwentem Instytutu Socjologii UW. Ukończył też studia podyplomowe o specjalizacji penitencjarnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu. Przyjęty do Służby Więziennej w 1985 r. W trakcie służby był: wychowawcą i kierownikiem działu penitencjarnego, zastępcą naczelnika Rejonowego Aresztu Śledczego, specjalistą w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku ds. penitencjarnych. Od 1 maja 2001 r. był dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Białymstoku.

18 listopada 2009 r. został powołany na stanowisko pełnomocnika ministra sprawiedliwości ds. opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań organizacyjnych w Służbie Więziennej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Środa
  wieczór
  22°C Czwartek
  noc
  18°C Czwartek
  rano
  25°C Czwartek
  dzień
  wiecej »