Papież Franciszek mianował rosyjskiego franciszkanina konwentualnego 47-letniego o. Nikołaja Dubinina biskupem pomocniczym archidiecezji Matki Bożej w Moskwie. Dotychczas był on gwardianem klasztoru św. Antoniego Cudotwórcy w Petersburgu. Jego tytularną stolicą biskupią będą Acque di Bizacena na terenie dzisiejszej Tunezji.
Nikołaj Gienadiewicz Dubinin urodził się 27 maja 1973 r. w Nowoszachtyńsku w obwodzie rostowskim na południu Rosji. Wstąpił do franciszkanów konwentualnych i odbył formację w kapłańską w Polsce. Śluby czasowe złożył w 1995, a wieczyste w 1998 roku. W 2000 roku przyjął święcenia kapłańskie. Do 2005 roku był duszpasterzem w różnych parafiach prowadzonych przez jego zakon na terenie Rosji. Jednocześnie w latach 2002-2005 studiował w Instytucie Liturgii Pastoralnej w Padwie we Włoszech.
Przez 13 lat (2005-2018) kierował kustodią generalną św. Franciszka z Asyżu w Rosji. Od 2005 roku jest dyrektorem wydawnictwa franciszkańskiego w Moskwie, a od 2006 roku wykłada liturgię i homiletykę w wyższym seminarium duchownym w Petersburgu. Jest też sekretarzem komisji ds. liturgii Konferencji Episkopatu.
Od 2008 do 2013 roku był zastępcą redaktora naczelnego wydawanej w Rosji „Encyklopedii Katolickiej”. Od 2009 roku przewodniczy Rosyjskiej Konferencji Wyższych Przełożonych zakonnych, a od 2015 roku – archidiecezjalnej komisji ds. katechizacji i liturgii.
Mówi po rosyjsku, polsku i włosku, zna również angielski i białoruski.
Ordynariuszem archidiecezji Matki Bożej w Moskwie jest 60-letni abp Paolo Pezzi z Włoch.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.