Pałys przeprasza Polaków

Poseł Andrzej Pałys, którego zachowanie nagrała w piątek TVN, w oświadczeniu przekazanym we wtorek PAP, przeprosił Polaków, a także swoją rodzinę, przyjaciół oraz członków Polskiego Stronnictwa Ludowego za swoje "niegodne zachowanie".

W piątek przed południem TVN zarejestrowała Pałysa przed hotelem poselskim; chwiał się, niewyraźnie mówił. Zapytany przez dziennikarza, czy się źle czuje, odparł: "nie... ja się nie czuję". Następnie wsiadł do samochodu, który - jak się okazało - nie był jego. Jeszcze tego samego dnia Pałys został zawieszony w prawach członka klubu PSL.

Poseł napisał w oświadczeniu, że w związku z tym wydarzeniem chciałby "uprzejmie przeprosić wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej" .

"Przepraszam również swoją rodzinę, moich przyjaciół oraz wszystkich członków Polskiego Stronnictwa Ludowego za moje niegodne zachowanie. Nie zamierzam zaprzeczać faktom. Jest mi niezmiernie przykro, że musieliście Państwo obserwować mnie w tym stanie" - napisał w oświadczeniu.

Jak zaznaczył, "z godnością" przyjmuje decyzję prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL Adama Jarubasa o pozbawieniu go funkcji wiceprezesa partii w regionie świętokrzyskim oraz funkcji szefa Sztabu Wyborów Samorządowych 2010.

"Jestem świadomy, że muszę ponieść karę. Mam jednak nadzieję, że ten incydent nie zaprzepaści mojej wieloletniej działalności publicznej" - napisał.

Jak dodał, liczy również, że swoją przyszłą pracą będzie mógł udowodnić, iż zaufanie, którym go obdarzono, nie okazało się bezpodstawne.

O oświadczeniu Pałysa jako pierwszy napisał portal gazeta.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław Miłosz
  26.10.2010 16:57

  Poseł, nawet z PSL, też człowiek i w czasie prywatnym ma prawo się pochwiać. I choć chwianie się i nie wiązana mowa przed hotelem, nawet poselskim, ładne nie są, to dopóki nie przekraczają pewnego tresholdu (dla nie młodych, nie wykształconych i nie z wielkich miast - progu), to nikomu nic do tego.  Pytanie zatem co przed poselskim hotelem robiły hieny z kamerami? Czekały na "z góry" wiadomy skutek?

   

  Poseł Pałys przepraszając zachował się honorowo. Czy jednak równie honorowo zahowali się inni prominenci innej partii niebezpiecznie chwiejąc się po dwu i półgodzinnym spóźnieniu nad jeszcze otwartym grobem p. Anny Walentynowicz? Pytam, bo jakoś nie zauważyłem by zaprzyjaźnione media coś na ten temat napomykały. O służbowe (bo byli na służbie, oficjalną delegacją wo. prezydenta) konsekwencje nawet nie pytam. Bo i po co, ciekawszy jest honor.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  31 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  15°C Sobota
  rano
  22°C Sobota
  dzień
  24°C Sobota
  wieczór
  21°C Niedziela
  noc
  wiecej »