Knebel lęku

Metropolita Brukseli, arcybiskup Andre-Joseph Leonard stał się w Belgii przedmiotem medialnej nagonki. Przeciwnikom nie podobają się jego poglądy na kwestię homoseksualizmu, podejście do sprawy pedofilii wśród duchownych a nawet to, że śmiał niegdyś stosowanie prezerwatywy nazwać „rosyjską ruletką”.

Jak bardzo niesprawiedliwe są te zarzuty pokazuje przede wszystkim ostatnia kwestia. Przypomnijmy, rosyjska ruletka to „zabawa”, polegająca przystawieniu sobie do skroni lufy pistoletu po wcześniejszym przekręceniu jego bębenkiem, w którym znajduje się jeden nabój. Reszta jest pusta. Prawdopodobieństwo, że człowiek się zastrzeli zależy od tego, ile ów bębenek normalnie naboi mieści. Jeśli osiem – to 12,5%.

Tak zwany wskaźnik Pearla dla prezerwatywy wynosi od 3-14. Można to sprawdzić choćby w Wikipedii . Oznacza to, że w ciągu roku od trzech do piętnastu spośród stu kobiet, mimo stosowania prezerwatywy. zajdzie w ciążę.  Dla porównania – skuteczność wyśmiewanej metody objawowo-termicznej wedle tego samego źródła wynosi 3-25 (inne źródła podają podobne dane).  Reklamowane jako panaceum na niechcianą ciążę prezerwatywy wcale nie są tak skuteczne. Stąd porównanie do rosyjskiej ruletki – aczkolwiek dość ostre – jest jednak jak najbardziej uzasadnione.

Niestety, środowiska wrogie Kościołowi, tak podobno czułe na punkcie wolności słowa, nie znoszą żadnego sprzeciwu, gdy ktoś ośmiela się z nimi nie zgadzać. Nawet jeśli to oburzenie świadczy o ignorancji w kwestii, w której się wypowiadają. Furia w jaką wtedy wpadają świadczy dobitnie, że o żadnej rzeczowej dyskusji nie może być mowy. Ani w kwestii kar dla księży-pedofilów, ani tym bardziej w kwestii homoseksualizmu.

Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednym. Poseł flamandziej partii socjalistycznej SPA,  Jean-Marie de Meester zdążył już złożyć pozew przeciwko arcybiskupowi zarzucając mu dyskryminację i homofobię. To bardzo ciekawy zarzut. Fobie to zaburzenia nerwicowe, których wspólną cecha jest uporczywy lęk. Ludzie z fobiami, zwłaszcza mocniejszymi,  zazwyczaj się leczą. Dlaczego za homofobię należy karać?

Środowiska gejowskie najpierw stworzyły słowo mające przeciwników uznania homoseksualizmu za normę zaklasyfikować jako osoby chore, teraz żądają kar. Nie ma tu logiki, ale dla nich to najmniej istotne. Liczy się możliwość wyrażenia świętego oburzenia. I zrobienia z człowieka mądrego, odważnie opowiadającego się za moralnym nauczaniem Kościoła, chorego zbrodniarza.

Cóż, takie pełne rzekomej tolerancji mamy czasy. Źle to rozgrywamy, jeśli chcąc przypodobać się światu dystansujemy się od czyjejś mocniejszej, ale zgodnej z nauczaniem Kościoła i chrześcijańskim sumieniem wypowiedzi. Nawet jeśli najbardziej powściągliwie będziemy wykładali swoje racje i tak będą nas atakowali. A jeśli będziemy się tylko trzymali wyważonych, katechizmowych sformułowań,  wezmą nas jeszcze za tępaków. Tymczasem ten ich krzyk i organizowane nagonki najlepiej świadczą o tym, jak bardzo boją się odważnego i mądrego stania przy nauce Kościoła.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • Amos
  05.11.2010 12:30
  Skoro skuteczność prezerwatywy i metody objawowo-termicznej wynosi 3-15, to ta ostatnia wcale nie jest taka super, jak się ją przedstawia.
  Poza tym arcybiskup ma rację w kwestii przestępstw seksualnych wśród duchownych.
 • gut
  05.11.2010 21:05
  Kiedyś było tak, że homoseksualizm był karany, ideolodzy homoseksualizmu jeszcze nie dawno przedstawiali to jak przykład prymitywizmu, bigoterii itp. Teraz kiedy się rozpanoszyli robią dokładnie to samo wobec swoim oponentów.

  Dobrze, że istnieje Kościół Katolicki bo jak dla mnie jest on jedynym, który ostanie się przeciw tej dyktaturze.
 • kazek178
  05.11.2010 23:28
  W sprawie antykonc.: najlepsza jest oczywiście szklanka wody. (Zamiast - objaśnienie dla młodszych internautów).
 • Stanisław Miłosz
  06.11.2010 01:54

  Jeśli p. red. Macurę cytuje (za jego wiedzą i zgodą?) witryna-agretor Bibula.com, znana z pewnych, hmmm... niepoprawnych odchyleń:

  http://www.bibula.com/?p=28158

  to niechybnie musi to być znak-zapowiedź czegoś strasznego, może nawet ... Apokalipsy.

  Coraz częściej, coraz odważniej, całkiem poważni ludzie napomykają o 2012 roku.
  Przyłożyć ucho do ziemi, a tu już jakby dudnienie Jeźdźców ...

   

  Skoro nawet ks. Marek Dziewiecki wreszcie, bo dotąd jakby stał sobie na boczku i swoją grządkę uprawiał, zauważył to co inni widzieli od dawna, to rzeczywiście zaczyna być groźnie:

  http://fronda.pl/news/czytaj/ks_dziewiecki_na_naszych_oczach_rodzi_sie_dyktatura

  Walec globalnej totalnej dyktatury nie rozróżni, czy jest się wierzącym, czy ateistą, czy może tylko uznaje bezosobowego, abstrakcyjnego Wielkiego Architekta (który na wyższym szczeblu wtajemniczenia okazuje się być całkiem osobowym Oświecicielem).

  Dobrze by wzięli to sobie pod uważną rozwagę ci wszyscy, którym tak Kościół przeszkadza. Niech pamiętają, że każda rewolucja, nawet ta jak dziś - pełzająca, i przez to jakby bardziej kulturalna, wpierw pożera swoje dzieci. Bo Szatan jest jej ożywicielem, a ten uderza wpierw w tych, których najmocniej zaboli. Bo cierpienie głupców jest jego karmą.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7
  17°C Niedziela
  wieczór
  15°C Poniedziałek
  noc
  12°C Poniedziałek
  rano
  18°C Poniedziałek
  dzień
  wiecej »