Benedykt XVI wyraził solidarność z prześladowanymi chrześcijanami na świecie, zwłaszcza w Iraku. Podczas spotkania na południowej modlitwie Anioł Pański nawiązał do obchodzonego w niedzielę z inicjatywy włoskiego episkopatu dnia modlitw w ich intencji.
"Dziś we Włoszech na zaproszenie biskupów wspólnoty kościelne modlą się za chrześcijan, którzy cierpią z powodu prześladowań i dyskryminacji, szczególnie w Iraku. Przyłączam się do tego zbiorowego błagania Boga życia i pokoju o to, aby w każdym zakątku świata zagwarantowana została wszystkim wolność religii" - powiedział papież.
"Jestem bliski naszym braciom i siostrom za szczytne świadectwo wiary, jakie dają Bogu" - dodał.
Dzień modlitw został ogłoszony po ataku powiązanych z Al-Kaidą terrorystów na katedrę obrządku syryjskiego w Bagdadzie 31 października, w którym zginęło 44 wiernych i dwóch księży.
Jej kontynuacja naraża bezpieczeństwo Izraela i prowadzi do utraty tożsamości państwa.
Działania ChRL wynikają z napięć w relacjach Pekin-Waszyngton.
Różnice zarobków w branżach w regionach wynoszą nawet do 90 proc.
Porwana sukienka - 81 lat temu na Zieleniaku utworzono punkt zborny dla ludności cywilnej.
40 ton czekolady wyprodukowanej z lokalnego, najwyższej jakości kakao.
Miejsce to będzie oddalone od miejsc pochówków ludzi, "aby nikogo nie urazić".