Głos legendarnej grupy Clannad w Polsce

Jeśli oglądaliście serial o Robinie z Sherwood, pamiętacie na pewno niezwykłą muzykę towarzyszącą przygodom banity w zielonych rajtuzach. Najprawdopodobniej to wtedy po raz pierwszy słyszeliście anielski głos Moi Brennan, wokalistki irlandzkiej grupy CLANNAD. A może pamiętacie przebój In A Lifetme zaśpiewany przez Moyę wspólnie z Bono z U2? To wtedy CLANNAD zyskał sobie światowy rozgłos.

Niewielu jest artystów, których głos rozpoznajemy po trzech sekundach. Do takich należy Moya Brennan, której anielski głos i gra na harfie stały się przez lata znakiem firmowym irlandzkiego zespołu CLANNADZespół utworzyło rodzeństwo Maire (Moya), Pol i Ciaran Brennan oraz ich wujowie Padraig i Noel Dugannowie pod koniec lat 60.

Grupa zyskała międzynarodową sławę dzięki takim albumom, jak Magical Ring, Legend, Macalla czy Lore. Ich muzyka towarzyszyła serialowi Robin z Sherwood, filmom Atlantic Realm (film przyrodniczy) oraz Ostatni Mohikanin. Światową sławę zdobyła również młodsza siostra artystki, Eithne Brennan, znana jako Enya.

Od 1992 roku Moya Brennan prowadzi karierę solową. Nagrała dotąd 10 autorskich albumów. Śpiewała i nagrywała wspólnie z największymi sławami muzyki światowej (Bruce Hornsby, Van Morrison, Bob Geldof, Bono, Paul Young, Michael McDonald, Schiller). Brała udział w wielu festiwalach muzyki folk. Była nominowana do amerykańskiej nagrody muzycznej Grammy. Na jej płytach usłyszeć można piosenki inspirowane folkiem „zielonej wyspy” w kunsztownych aranżacjach, zaśpiewane z pasją i nieprzeciętną wrażliwością.

Na jej koncertach usłyszeć można piosenki inspirowane folkiem „zielonej wyspy” w kunsztownych aranżacjach, zaśpiewane z pasją i nieprzeciętną wrażliwością oraz największe przeboje zespołu Clannad.

Moya Brennan– śpiew, harfa
Sinead Madden – skrzypce, śpiew
Cormac De Barra – harfa, śpiew, bodhran
Ian Parker – instrumenty klawiszowe, śpiew
Karl Breen –gitara, śpiew

Gdzie i kiedy?:

  • 29 XI - Wrocław (Kościół Garnizonowy św. Elżbiety, ul. św. Elżbiety 1)
  • 30 XI - Poznań (Fara Poznańska, ul. Gołębia 1)
  • 1 XII - Warszawa (Bazylika NSJ, ul. Kawęczyńska 53)
  • 2 XII - Gdańsk (Kościół św. Mikołaja, ul. Świętojańska 72)

 

Więcej n/t koncertów: TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
29°C Sobota
noc
18°C Sobota
rano
21°C Sobota
dzień
22°C Sobota
wieczór
wiecej »