Zapraszam do wspólnoty modlitwy, do nieustającej troski, aby wspierać i towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga – powiedział bp Marek Solarczyk, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza i 58. Światowego Dnia Modlitw o Powołania (25 kwietnia).
„Razem z papieżem Franciszkiem chcemy podjąć tę wielką troskę i odpowiedzialność, żeby marzenie powołania w życiu tak wielu młodych się dopełniło” – powiedział bp Solarczyk nawiązując do orędzia Papieża na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod tytułem „Święty Józef: Marzenie powołania”.
„Tak naprawdę najpiękniejszym i głównym marzeniem jest miłość, którą człowiek chce realizować i której chce doświadczać, którą jest gotowy przekazywać innym, w wymiarze powołania kapłańskiego czy życia konsekrowanego, szczególnie miłość Pana Boga” – zauważył bp Solarczyk.
Delegat KEP ds. Powołań podkreślił, że osoby rozeznające swoje powołanie potrzebują przede wszystkim modlitwy. „W wymiarze duchowym jest to właśnie tajemnica modlitwy, aby to co Bóg mówi do ludzkiego serca, nie skończyło się, ale trwało, żeby rzeczywiście było usłyszane” – zaznaczył. Dodał, że modlitwa wiernych jest pomocą na każdym etapie przeżywania powołania.
Nawiązując do Roku Św. Józefa, który przeżywamy, i orędzia papieskiego, bp Solarczyk podkreślił, że św. Józef jest Opiekunem powołań.
„Można by powiedzieć, że On staje przy każdym i mówi: ja z Bogiem dałem radę, to ty też dasz” – zauważył.
„Zapraszam Was do tej wspólnoty modlitwy, do tej nieustającej troski, aby wspierać, aby towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga. Niech ten tydzień, cały tydzień naszych modlitw i naszej troski, będzie umocnieniem tego, co każdego dnia będziemy w dziele powołań chcieli zrealizować” – zachęcił bp Solarczyk.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.