Uznanie Papieża i Stolicy Apostolskiej dla dotychczasowych osiągnięć szpitala Dzieciątka Jezus i jego nowych, stale rozwijających się inicjatyw, wyraził watykański sekretarz stanu. Złożył on tam przedświąteczną wizytę. Ten najstarszy we Włoszech szpital pediatryczny, powstały w 1869 r., należy od 1924 r. do Stolicy Apostolskiej.
Przy okazji bożonarodzeniowych życzeń kard. Tarcisio Bertone przypomniał szereg zamierzeń szpitala Bambino Gesù osiągniętych ostatnio lub będących w trakcie realizacji. Jednym z nich jest Centrum Badań i Kuracji Pediatrycznych przy rzymskiej Bazylice św. Pawła za Murami. Ten awangardowy ośrodek, jedyny tego rodzaju w Europie, obejmie laboratoria badań naukowych i związane z nimi struktury opieki lekarskiej. Z kolei w Taorminie już drugi miesiąc czynne jest Śródziemnomorskie Centrum Kardiologiczne „Bambino Gesù Sicilia”. Pełną działalność osiągnie ono najpóźniej w marcu, zapewniając pomoc dzieciom z całej Sycylii. Podobne inicjatywy regionalne rzymski szpital Dzieciątka Jezus rozwija w innych częściach południowych Włoch, by zaoszczędzić chorym dzieciom długich podróży do Rzymu czy na północ kraju. Kardynał sekretarz stanu wspomniał też projekty o charakterze międzynarodowym, dotyczące takich krajów, jak Kambodża, Tanzania, Ekwador czy Peru.
Na potrzeby rzymskiego szpitala Dzieciątka Jezus przekazano – podobnie jak w ub. r. – dochód z tradycyjnego koncertu bożonarodzeniowego, który odbył się w niedzielę 19 grudnia w gmachu włoskiego Senatu. Wśród obecnych byli prezydent Włoch Giorgio Napolitano i kard. Bertone.
Dane te podał we wtorek wieczorem rektor świątyni ksiądz Olivier Ribadeau Dumas.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.