Biskup Michael Evans, ordynariusz diecezji Wschodniej Anglii poinformował wiernych, że chociaż pozostało mu jedynie kilka tygodni życia, pragnie kontynuować swoją posługę do ostatnich chwil.
Przed pięciu laty zdiagnozowano u niego nowotwór prostaty. Obecnie, jak zaznaczył w liście do swych diecezjan, „jest przygotowany na odejście z tego świata, na tyle na ile jest to możliwe, przyjmując także ten czas jako dar Bożej łaski”.
Liczący 59 lat hierarcha wyznał, że pomimo choroby i związanych z nią utrudnień starał się pełnić jak najlepiej swoją posługę, przyznając, że nie wszyscy mogą być zadowoleni z jego pracy – wyraził ubolewanie z powodu swoich braków. Pomimo pogłosek o możliwym ustąpieniu ze stanowiska zaznaczył, że pragnie kontynuować swą posługę jako biskup i ojciec rodziny diecezjalnej, „aż obecny etap życia dobiegnie końca”.
„Żyjąc obecnie w cieniu śmierci modlę się słowami św. Pawła, prosząc abym mógł poznać moc Jego zmartwychwstania, jak i uczestniczyć w Jego cierpieniach, ufając, że Pan jest ze mną. Modlę się, abym nawet teraz mógł z radością świadczyć Radosną Nowinę, do której głoszeni wszyscy jesteśmy powołani” – czytamy w liście ordynariusza Wschodniej Anglii.
Bp Michael Evans urodził się 10 sierpnia 1951 r. w południowej części Londynu. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 r. i należał do archidiecezji Southwark. Ukończy też studia specjalistyczne z zakresu teologii w Londynie. Od 1979 r. wykładał teologię w wyższym seminarium duchownym w Wonersh, którego był także wicerektorem. W latach 1987-1993 był duszpasterzem akademickim Uniwersytetu Południowego Londynu.
Następnie łączył posługę duszpasterską z pracą wykładowcy w seminarium w Wonersh. Szczególną uwagę poświęcał młodzieży. Przez 27 lat przybywał co roku z młodzieżą na tygodniowe rekolekcje do ekumenicznej wspólnoty z Taizé.
W roku Od ponad 20 lat jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i jest obecnie przewodniczącym Komisji Episkopatu Anglii i Walii ds. Jedności Chrześcijan.
W walkę z żywiołem z ziemi i powietrza było zaangażowanych setki strażaków.
Wstrząsy o sile 5,8 w skali Richtera w północno wschodniej części kraju.
Policja przystąpiła do oględzin wyciągniętej z morza kotwicy.
Ogień strawił tysiące budynków na obszarze ok. 120 km kw., czyli powierzchni równej San Francisco.