Kard. Dziwisz dziękuje Benedyktowi XVI

Beatyfikacja Jana Pawła II będzie świętem komunii całego ludu Bożego z Następcą św. Piotra i wymowną zapowiedzią jedności – napisał dziś kardynał Stanisław Dziwisz dziękując Benedyktowi XVI za dekret, który „zapowiada tak bardzo oczekiwaną beatyfikację”.

„Ufam, że Kościół przyjmie tę beatyfikację jako impuls do głoszenia Dobrej Nowiny współczesnemu światu z ewangeliczną odwagą i wspaniałomyślnością” – podkreślił w liście wieloletni, osobisty sekretarz Jana Pawła II.

Poniżej publikujemy pełny tekst listu metropolity krakowskiego do papieża Benedykta XVI

Wasza Świątobliwość,
Umiłowany Ojcze Święty,

Z wielkim wzruszeniem pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Waszej Świątobliwości za dekret, który zapowiada tak bardzo oczekiwaną beatyfikację Waszego Poprzednika Jana Pawła II.

Dziękuję z całego serca Waszej Świątobliwości za decyzję wyznaczającą datę beatyfikacji na Drugą Niedzielę Wielkanocną, obchodzoną jako Święto Bożego Miłosierdzia, która w tym roku wypada 1 maja. Jest to data bardzo wymowna.

Życie ziemskie Sługi Bożego Jana Pawła II zakończyło się w blasku tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Dzięki decyzji Waszej Świątobliwości zajaśnieje na nowo dobroć Boga, którą Jan Paweł II głosił i której dawał świadectwo przed światem w ciągu całego swojego pontyfikatu.

Modlę się, aby Jego wyniesienie do chwały ołtarzy było dla Waszej Świątobliwości momentem pocieszenia i umocnienia w niezmordowanej służbie Chrystusowi żyjącemu w Kościele, który jest obecny na całej ziemi. Jestem przekonany, że beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II będzie świętem komunii całego ludu Bożego z Następcą św. Piotra i wymowną zapowiedzią jedności, o którą modlił się nasz Pan w Wieczerniku – ut unum sint. Ufam, że Kościół przyjmie tę beatyfikację jako impuls do głoszenia Dobrej Nowiny współczesnemu światu z ewangeliczną odwagą i wspaniałomyślnością.

Zapewniam Waszą Świątobliwość o wierności, modlitwie i synowskiej miłości. Czynię to w imieniu Archidiecezji Krakowskiej, Kościoła w Polsce i wszystkich moich rodaków.

Z synowskim szacunkiem całuję ręce Waszej Świątobliwości

Stanisław kard. Dziwisz, 
Metropolita krakowski

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
3°C Środa
rano
4°C Środa
dzień
wiecej »