Moskwa: Podziękowanie za beatyfikację Jana Pawła II

Uroczyste dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II odbyło się w Moskwie. Mszy w katedrze Niepokalanego Poczęcia przewodniczył ordynariusz archidiecezji Matki Bożej abp Paolo Pezzi, a koncelebrowali jego najbliżsi współpracownicy.

Kilka dni temu wróciła do Moskwy grupa pielgrzymów rosyjskich, która pod przewodnictwem swojego arcybiskupa była na Placu św. Piotra w Rzymie na uroczystościach beatyfikacyjnych. W homilii abp Pezzi przedstawił sylwetkę nowego błogosławionego i podzielił się wrażeniami z uroczystości. Zwrócił uwagę na jedność, modlitewne skupienie i umiejętność wyciszenia ponad półtoramilionowej rzeszy wiernych. Podkreślił komentarze władz miejskich Rzymu, które w tak wielkim zgromadzeniu nie zanotowały żadnych przypadków przestępstw. Abp Pezzi podkreślił, że „wielu z obecnych na Placu św. Piotra osobiście spotkało się z Janem Pawłem II, przyjmując od niego Komunię św. lub Chrzest, jak niektórzy z obecnych tam Rosjan, ale każdy powinien być wdzięczny nowemu błogosławionemu za spotkanie z Chrystusem. Jego osoba uobecniała twarz Chrystusa na ziemi. Pamiętam, jak Papież Wojtyła zwracał się do młodzieży w słowach: «Powinniście utożsamić się z Chrystusem Zmartwychwstałym i ukazać w swoim życiu Jego Oblicze ludziom żyjącym na ziemi»” – powiedział moskiewski metropolita.

Przykładem nieudokumentowanego cudu moralnego przez pośrednictwo Jana Pawła II jest mieszkanka Moskwy Galina Moskaliowej, która pod wpływem wydarzeń związanych ze śmiercią Papieża przeżyła razem z mężem głębokie nawrócenie. Oboje przyjęli chrzest i czynnie uczestniczą w życiu Kościoła. Jako fotografik Galina Moskaliowa wyraziła swoją wdzięczność Janowi Pawłowi II przygotowując wystawę w moskiewskim Ośrodku Franciszkańskim, zainspirowaną „Tryptykiem Rzymskim” i innymi utworami Papieża Polaka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Niedziela
  dzień
  11°C Niedziela
  wieczór
  11°C Poniedziałek
  noc
  8°C Poniedziałek
  rano
  wiecej »