Także migranci mają prawo żyć jako pełnoprawni członkowie ludzkiej rodziny, a Kościół ma obowiązek wyjść im naprzeciw. Zwrócił na to uwagę episkopat Hiszpanii w liście na niedzielę migranta i uchodźcy.
Biskupi przypominają, że emigranci mają prawo, aby żyć jako pełnoprawni członkowie rodziny ludzkiej. Z drugiej strony podkreślają, że „obowiązek przyjęcia, pomocy, solidarności i braterstwa” wobec imigrantów opiera się na fakcie, że „wszystkie ludzkie istoty są dziećmi tego samego Boga Ojca”. „Mamy wspólny początek, to samo przeznaczenie, to samo miejsce do życia – ziemię stworzoną przez Boga i oddaną do użytku wszystkim mężczyznom i kobietom... Mamy wspólną drogę, choć żyjemy w różnych sytuacjach” – czytamy w liście. Biskupi zwracają uwagę, że w budowaniu jednej rodziny ludzkiej bardzo ważną rolę odgrywa Kościół. Powinien być pionierski w przyjmowaniu imigrantów, w procesie integracji z nowym społeczeństwem i ze wspólnotami chrześcijańskimi. „Kościół powinien być przykładem w podejmowaniu odpowiedzialności za emigrantów, zawsze szanując tożsamość każdego wewnątrz jednej rodziny” – podkreślają biskupi.
Według danych w Hiszpanii żyje ponad 4 mln imigrantów. W większości są to ludzie młodzi i przedsiębiorczy, którzy dotkliwie odczuli panujący kryzys ekonomiczny. Wielu wróciło do kraju pochodzenia. Obecna sytuacja społeczno-polityczna Hiszpanii sprawia, że pojawiają się postawy ksenofobiczne, a poszczególne partie używają kwestii imigrantów do własnych celów wyborczych.
Unijni przywódcy planują w lipcu szczyt z przywódcą Chin Xi Jinpingiem w Pekinie
Białoruski funkcjonariusz w mundurze uczestniczył w probie forsowania polskiej granicy.
Zdaniem lidera Konfederacji sprawą powinna zająć się też Państwowa Komisja Wyborcza.
Pomijając polityczny wymiar tego wydarzenia, który Polacy różnie mogą oceniać... To trzeba zobaczyć.
Zaatakowali samo centrum miasta, zabijając 34 i raniąc 117 osób
Rozpoczął się kolejny etap renowacji jednej z najbardziej znanych budowli Stambułu.