Ks. prof. dr hab. Marek Jagodziński z Katedry Teologii Prawosławnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II został mianowany członkiem Międzynarodowej Komisji Teologicznej podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Dotychczas członkiem tej Komisji był ks. prof. Krzysztof Góźdź, także profesor KUL.
Sekretarzem generalnym Międzynarodowej Komisji Teologicznej został związane z ruchem Focolare ks. Piero Coda, profesor teologii systematycznej w Instytucie Uniwersytetu Sophia w Loppiano (Włochy).
Ks. prof. Marek Wiesław Jagodziński urodził się 29 stycznia 1956 w Klimontowie Sandomierskim. W 1982 ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu z tytułem magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i przyjął święcenia kapłańskie. W 2000 uzyskał licencjat. Doktorat obronił w 2001. Habilitował się w 2009. W 2016 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych.
Specjalizuje się w teologii dogmatycznej. Pełnił funkcje: sekretarza i skarbnika Towarzystwa Teologów Dogmatyków (od 2014), a także kierownika Oddziału Radomskiego Polskiego Towarzystwa Teologicznego (również od 2014). Był pełniącym obowiązki dyrektora Instytutu Teologicznego UKSW w Radomiu oraz członkiem Senatu UKSW.
Papież Paweł VI, w dniu 11 kwietnia 1969, ustanowił, przy Kongregacji Nauki Wiary, Międzynarodową Komisję Teologiczną, zaaprobował ad experimentum Statut, i mianował jej członków. Zadaniem Komisji jest pomaganie Stolicy Świętej, w szczególności Kongregacji Nauki Wiary w studiowaniu ważniejszych kwestii doktrynalnych. Przewodniczącym Komisji jest Kardynał Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Aktualnie pełni tę funkcję S.Em. Card. Luis Francisco LADARIA FERRER, S.I., Arciv. tit. di Tibica.
Sekretarzem generalnym jest od 29 września 2021 ks. prał Piero Coda.
Komisja jest złożona z teologów pochodzących z różnych szkół i narodowości, wyróżniających się przez wiedzę teologiczną i wierność Magisterium Kościoła. Członkowie – których liczba nie przekracza 30 – są mianowani przez Ojca Świętego na okres pięcioletni, po zaproponowaniu ich przez Kardynała Prefekta Kongregacji i konsultacjach z Konferencjami Episkopatów.
Komisja zbiera się na zgromadzeniach plenarnych przynajmniej raz do roku, ale może też wypełniać swoje funkcje na poziomie podkomisji. Wyniki studiów są przedstawiane Ojcu Świętemu i przekazywane dla użytku Kongregacji Nauki Wiary.
W Motu Proprio «Tredecim anni iam», z 6 sierpnia 1982 roku, Papież Jan Paweł II promulgował statuty definitywne Komisji.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.