Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie chce pomóc małżenstwom.
Jak sprawnie rozwiązywać problemy rodzinne i czerpać radość ze wspólnych chwil? W odpowiedzi na to pytanie może pomóc projekt „Randka Małżeńska 2.0”, prowadzony przez Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, którego celem jest poprawa komunikacji w rodzinie.
Projekt „Randka Małżeńska 2.0” to kampania społeczna, wykorzystująca materiały multimedialne i media społecznościowe, promująca aktywności na rzecz samodoskonalenia i rozwoju małżeństw, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Kampania uzyskała wsparcie w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina”.
Podczas planowanych na 20 listopada warsztatów multimedialnych odbędzie się dyskusja dotycząca rozwiązywania kryzysów rodzinnych, pojawią się także rady ekspertów dotyczące używania tzw. języka korzyści, czyli budowania jasnego przekazu, który będzie sprzyjał konstruktywnemu rozwiązywaniu sporów. Wszystko na stronie www.randkamalzenska.pl
Jak podkreśla Artur Kołaczek, koordynator kampanii ze Stowarzyszenia Diakonia, projekt ten może być swoistą nawigacją w złożonych relacjach między małżonkami. „Wystarczy razem obejrzeć warsztat multimedialny i pobrać aplikację, by przy odpowiednich metodach i narzędziach zainspirować się i pobudzać do walki o nierozerwalność małżeństwa”. Jak dodaje, prowadzone w ramach Randki Małżeńskiej działania „są skierowane do wszystkich małżeństw, które chcą pogłębiać relacje, rozwijać swoje związki i podnosić jakość wspólnego życia”.
Wzmacnianie rodziny w dużej mierze zależy od siły miłości i stabilności w małżeństwie - nieustanne dbanie o wspólne relacje w związku pozwala budować szczęśliwy, bezpieczny dom. Nierzadko jednak w codziennym pośpiechu i wśród obowiązków trudno jest konstruktywnie przyjrzeć się swojemu małżeństwu, brakuje również pomysłów i narzędzi, które pomogą poradzić sobie z problemami. Projekt „Randka Małżeńska 2.0” zapewnia takie narzędzia i rozwiązania. Ich wykorzystanie przyniesie korzyści zarówno samym małżonkom, jak i całym rodzinom. „Warto powalczyć o swój związek - tak niewiele potrzeba, a tak wiele można zyskać” - podsumowuje Artur Kołaczek, koordynator „Randki Małżeńskiej 2.0”.
Do końca listopada zostanie udostępniona - do dyspozycji wszystkich zainteresowanych - specjalna aplikacja mobilna RM2.0, która ma pomóc w wyrobieniu nawyku pracy nad sobą według schematu: „Widzieć - Osądzić - Działać” oraz pomóc wszystkim małżeństwom w prowadzeniu dialogu małżeńskiego, czyli usprawnieniu komunikacji wewnątrz rodzin.
Z kolei już 20 listopada o godz. 16.00 odbędzie się specjalny kurs „Randka Małżeńska”. Na wybrany webinar można się zarejestrować na stronie www.randkamalzenska.pl. Tam też znajdują się wszystkie dodatkowe informacje.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie, laureat wyłoniony w konkursie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Po Pierwsze Rodzina”.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.