Około 50 tysięcy internautów z Polski i z zagranicy odwiedza w ciągu miesiąca stronę Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym (Wielkopolska). Ostatnio witryna www.lichen.pl została przebudowana.
Według Roberta Adamczyka z sanktuaryjnego biura prasowego, nowa strona przykuwa uwagę przejrzystością i łatwością dostępu do informacji. W jej środkowej części znajdują się aktualności i relacje, z których można dowiedzieć się o wydarzeniach planowanych w sanktuarium i przeczytać relacje z tych, które się odbyły.
Po prawej stronie internauci znajdą kalendarz, program codziennej posługi, informacje o aktualnych czytaniach liturgicznych oraz wyszukiwarkę ułatwiającą łatwy i szybki dostęp do żądanej frazy związanej z sanktuarium.
Lewa kolumna strony przeznaczona jest na zakładki informujące o działalności jednostek działających na terenie sanktuarium, m.in. o hospicjum im. błogosławionego Stanisława Papczyńskiego, Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, Muzeum im. księdza Józefa Jarzębowskiego, Centrum Formacji Maryjnej. Pod zakładkami informacyjnymi znajduje się ikona, umożliwiająca udział w wirtualnym spacerze po bazylice licheńskiej.
Jest też historia licheńskiego wzgórza, informacja o księżach marianach (gospodarzach sanktuarium), miejscowej parafii. Dla kierowców przygotowano mapkę dojazdową do Lichenia.
Zgromadzenie Księży Marianów liczy około 600 członków, z których ponad połowa to Polacy. W Polsce zakon prowadzi parafie, zajmuje się działalnością wydawniczą oraz opiekuje się sanktuariami maryjnymi w Licheniu i Stoczku Klasztornym na Warmii. Polscy marianie pracują także na misjach w Afryce i na innych kontynentach.
Sanktuarium w Licheniu istnieje od ponad 150 lat. Do czasu koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Licheńskiej w 1967 r. odwiedzali je głównie wierni z okolicy. Po koronacji zaczęli tam przybywać pielgrzymi z całego kraju, a od kilku lat - także z zagranicy. Według szacunków gospodarzy sanktuarium, w ciągu roku Licheń odwiedza ponad milion pielgrzymów, w tym wielu obcokrajowców.
W 1999 r. z pielgrzymka do Lichenia przybył papież Jan Paweł II.
Tylko prokuratura w Hajnówce skierowała do sądów ponad 80 aktów oskarżenia.
W związku z nasilającymi się przypadkami grypy w większości szpitali panuje chaos.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.