Rodzicielstwo to ogromne wyzwanie, ale też piękna życiowa przygoda, która nigdy się nie kończy - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w życzeniach z okazji przypadającego w niedzielę Międzynarodowego Dnia Rodzin.
Szefowa MRiPS wskazała, że "rodzina to początek naszej życiowej drogi i to od niej wszystko się zaczyna".
"Jako rodzice jesteśmy pierwszymi nauczycielami i superbohaterami w życiu dziecka. Uczymy bliskości, miłości, otaczamy opieką. Ocieramy łzy i opatrujemy zdarte kolana. Zawsze służymy pomocą, pociechą. I chociaż nie znamy recepty na wszystkie bolączki świata, robimy co w naszej mocy, by nasze dziecko było bezpieczne, szczęśliwe, by niczego mu nie brakowało" - podkreśliła minister.
Zwróciła uwagę, że "rodzicielstwo to ogromne wyzwanie, ale też piękna życiowa przygoda". "Przygoda, która nigdy się nie kończy. W którymś momencie dzieci puszczają naszą rękę, stają się coraz bardziej samodzielne. Opuszczają rodzinny dom, podejmują pierwsze prace, zakładają własne rodziny. My, jako rodzice - później może dziadkowie - towarzyszymy im w tej drodze. Jesteśmy w pogotowiu, gdyby nas potrzebowali" - dodała.
Marlena Maląg przypomniała, że 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. "Z tej okazji życzę Państwu przede wszystkim zdrowia i czasu - czasu spędzonego wspólnie na budowaniu pięknych wspomnień. Radości, bliskości i niekończącej się miłości" - napisała minister.
Zwróciła uwagę, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Rodzin przypada w niedzielę, dlatego - jak dodała - "trudno wymarzyć sobie lepszy czas do spędzenia go razem".
Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 r. Każdego roku to święto jest obchodzone 15 maja. Dzień ten ma być okazją do refleksji nad rolą rodzin w życiu społecznym.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.