W poniedziałek, 16 maja, w domu generalnym Ojców Białych Misjonarzy Afryki w Rzymie, uroczyście rozpoczęła się 29-ta Kapituła zgromadzenia, które było prekursorem misji katolickich na kontynencie afrykańskim.
Obecna kapituła to czas ewaluacji sześciu ostatnich lat życia misyjnego Zgromadzenia, wyboru nowej rady generalnej oraz zaplanowania działalności misyjnej na przyszłe lata. Zgromadzenie powołał do istnienia w 1868 roku kardynał Karol Lavigerie, ówczesny arcybiskup Algieru i pierwszy prymas Afryki.
Kapituła liczy 40 współbraci (18 narodowości), którzy przybyli z wielu krajów, w których są obecni Misjonarze Afryki. Kapituła potrwa do 19 czerwca br. Jako metodę Kapituły wybrano See-Judge-Act (Widzieć-Ocenić-Działać).
Msza św. w kaplicy Domu Generalnego Ojców Białych, celebruje abp Michael Fitzgerald MAfr, kardynał.Pierwszy etap odbył się na poziomie każdej wspólnoty Misjonarzy Afryki, którego synteza została przygotowana przez każdą Prowincję. Etap rozeznania jest powierzony Kapitule Generalnej, która opracuje główne linie działalności misjonarzy na niedaleką przyszłość.
Ostatnia część, dotycząca konkretnego działania zostanie opracowana w poszczególnych prowincjach w zależności od potrzeb i kontekstu misyjnego.
Reprezentanci prowincji Afryki Zachodniej, z lewej o. Paweł Hulecki MAfrWśród uczestników jest również Polak, o. Pawel Hulecki jako reprezentant prowincji Afryki Zachodniej, w której skład wchodzi Mauretania, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Niger i Togo.
Polska strona zgromadzenia: misjonarzeafryki.org
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.