Opcja przejścia piłkarza reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do FC Barcelona staje się w ocenie hiszpańskich mediów coraz mniej realna. W sobotę wskazują one na wyhamowanie negocjacji w sprawie transferu prowadzonego przez oba kluby.
Wydawane w Barcelonie gazety "Sport" i "Mundo Deportivo" przypominają, że złożona na początku lipca przez hiszpańskich działaczy sportowych propozycja zakupu polskiego napastnika za około 40 mln euro nie spotkała się z pozytywną odpowiedzią monachijskiego klubu.
"Sport" zauważa, że zdecydowanie większa komunikacja pomiędzy oboma klubami występuje w przypadku "możliwego" transferu 16-letniego juniora Barcelony Adama Aznou do Bayernu.
Dziennik zauważa, że w sytuacji wyhamowania negocjacji w sprawie transferu Lewandowskiego mało prawdopodobnym staje się opcja wyjazdu polskiego napastnika na zgrupowanie "Dumy Katalonii" do USA w przyszłym tygodniu.
Gazeta twierdzi, że Polak raczej w najbliższych dniach zasili szeregi przygotowującego się do nowego sezonu Bayernu, z którym łączy go jeszcze roczny kontrakt. Odnotowuje, że również monachijski klub planuje tournee po Ameryce Północnej.
W ocenie hiszpańskich komentatorów dużym problemem dla finalizacji transferu "Lewego" są również trudności katalońskiego klubu w sprzedaży kilku swoich graczy. Ich transfery albo nie doszły na razie do skutku, albo sami zawodnicy nie spieszą się z przedwczesnym opuszczeniem Camp Nou, co osłabia siłę nabywczą Barcelony.
Wskazują, że jedną z barier w uzyskaniu przez Barcelonę wielomilionowych środków jest nieudana dotychczas operacja sprzedaży holenderskiego pomocnika Frenkiego de Jonga. Cytują byłego trenera Barcy Ronalda Koemana, który utrzymuje, że jego rodak nie opuści katalońskiej drużyny w sezonie 2022-23.
Tymczasem madrycka gazeta sportowa "AS" twierdzi w sobotę, że brak porozumienia Barcelony w sprawie transferu Lewandowskiego nie oznacza, że napastnik pozostanie w Bayernie. Zaznacza, że wciąż duże zainteresowanie pozyskaniem Polaka wykazuje francuski Paris Saint-Germain.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.
Według FSB brał on udział w zorganizowaniu wybuchu na stacji dystrybucji gazu.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.