Od października ruszy ukraińska wersja programu "Rodzina Rodzinie", obejmie pomocą 500 rodzin

Od października b.r. 500 rodzin z diecezji kijowsko-żytomierskiej będzie otrzymywać pomoc w ramach programu Rodzina Rodzinie. Pierwsza ukraińska edycja programu, realizowana we współpracy z Caritas SPES, potrwa 12 miesięcy, a jej budżet wyniesie 7,6 mln zł. - poinformowała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

"Rodzina Rodzinie" jest to największy program zagranicznej pomocy humanitarnej Caritas Polska. Polega on na wspieraniu finansowym rodzin dotkniętych skutkami wojen i kryzysów humanitarnych wynikających z innych przyczyn. Środki otrzymywane dzięki udziałowi w programie pozwalają beneficjentom np. na zakup żywności, leków, opału i zaspokojenie innych, podstawowych potrzeb.

Przeczytaj:  Zełenski: Ukraina padła ofiarą zbrodni i żądamy za nią sprawiedliwej kary

Realizowany jest w formie bezpośredniej pomocy udzielanej na miejscu rodzinom poprzez jednorazowe lub comiesięczne wsparcie finansowe oraz poprzez fundusz wychodzenia z ubóstwa. Fundusz programu zasilany jest przez darczyńców - polskie rodziny skupione we wspólnotach parafialnych i innych organizacjach kościelnych. Dotychczas był on realizowany w Syrii i kilku innych krajach Bliskiego Wschodu.

"Pierwsza ukraińska edycja programu, realizowana we współpracy z Caritas SPES, potrwa 12 miesięcy, a jej budżet wyniesie 7,6 mln zł." - poinformowała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jak zaznaczono, "dla Caritas i całego Kościoła w Polsce będzie to kolejny, niezbędny etap pomocy udzielanej Ukraińcom w ich ojczyźnie i ukraińskim uchodźcom w Polsce". Program ma "wesprzeć mieszkańców Ukrainy w procesie odbudowy ich życia z wojennych zniszczeń".

Aby włączyć się w program "Rodzina Rodzinie" w Ukrainie należy zarejestrować parafię lub organizację kościelną pod adresem internetowym www.caritas.pl/parafie i oczekiwać na kontakt ze strony koordynatora programu w Caritas.

Caritas kontynuuje także projekt "Paczka dla Ukrainy", w ramach, którego do ukraińskich rodzin już trafiły tysiące przygotowanych przez Polaków paczek z żywnością i artykułami higienicznymi.

W Polsce działa ponad 20 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom, w których wsparcie znajdują uchodźcy z Ukrainy.

Aktualizujemy na bieżąco: Nasza relacja z wojny na Ukrainie

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
15°C Sobota
dzień
15°C Sobota
wieczór
13°C Niedziela
noc
12°C Niedziela
rano
wiecej »