Szwecja: Kibole zeskanowani

Szwedzka policja i federacja piłkarska z uwagą śledzą plany walki z pseudokibicami w hokeju na lodzie. W przyszłości w rozgrywkach hokejowych identyfikacja właściciela bikletu ma się odbywać przy pomocy odcisków palców lub nawet skanowania tęczówki oka.

Problemy z kibicami na meczach piłkarskich i hokejowych w Szwecji sprawiają, że policja, kluby i federacja piłkarska wspólnie rozważają, jakie wprowadzić środki, aby skutecznie wykluczyć pseudokibiców z trybun. Najlepsza jak na razie jest propozycja szwedzkiego związku hokeja na lodzie, który zamierza wprowadzić bilety imienne i komputerowy system szybkiej identyfikacji ich posiadacza.

"Każdy bilet będzie posiadał nazwisko jego właściciela. Przy sprawdzaniu tożsamości same dokumenty mogą nie wystarczyć, ponieważ przy szybkim sprawdzaniu z pewnością wystąpią błędy ludzkie i niepowołane osoby znajdą się na trybunach. Zdarzają się również dokumenty podrobione. W dodatku ręczna procedura ich sprawdzania jest długotrwała i dlatego rozważamy kontrole odcisków palców lub skanowanie tęczówki oka, które będą błyskawicznie sprawdzane przez system komputerowy" - powiedział dyrektor handlowy szwedzkiej ligi hokejowej Ulf Roennemark.

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ligi hokejowej Lena Sahlin wyjaśniła: "W ten sposób tożsamość wchodzącego na mecz zostanie błyskawicznie potwierdzona i osoby, których sobie nie życzymy na meczach, na nie wejdą, a nawet nie będą mogły zamówić biletu, ponieważ system komputerowy automatycznie je odrzuci".

Szwedzka policja z zainteresowaniem oceniła projekt ligi hokejowej i uważa że po roku próby, jeżeli system zda egzamin powinien być zastosowany podczas meczów szwedzkiej ligi piłkarskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  21°C Środa
  wieczór
  17°C Czwartek
  noc
  14°C Czwartek
  rano
  22°C Czwartek
  dzień
  wiecej »