Poniedziałek uroczystości Zesłania Ducha Świętego w wielu europejskich krajach jest dniem wolnym od pracy. W Polsce drugi dzień Zielonych Świątek, jako święto państwowe, zniesiono w 1957 r.
Drugi dzień Zielonych Świątek świętują chrześcijanie w Andorze, Belgii, Niemczech, Danii, Islandii, Luxemburga, Monako, Holandii, Norwegii i Węgier.
W Niemczech w 2005 r, związki pracodawców domagały się zniesienia wolnego od pracy drugiego dnia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Jednak zasiadające wówczas w Bundestagu partie, poza liberalną FDP, największe Kościoły: rzymskokatolicki i ewangelicki oraz związki zawodowe sprzeciwiły się temu pomysłowi.
We Francji w 2005 r. ówczesny rząd Jean-Pierre Raffarina nakazał obywatelom pracę w drugi dzień Zielonych Świąt. Francuzi odpowiedzieli na apele związków zawodowych i większość z nich nie stawiła się do pracy, protestując na ulicach przeciwko polityce rządu. Większość szkół i urzędów była zamknięta. W 2008 r. drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego ponownie stał się dniem wolnym.
W Szwecji poniedziałek Zesłania Ducha Świętego jako dzień wolny zniesiono w 2005 r. i w tym samym roku ustanowiono Święto Narodowe obchodzone 6 czerwca, które z mocy prawa jest dniem wolnym od pracy.
We Włoszech z wyjątkiem Tyrolu Południowego drugi dzień Zielonych Świątek został zniesiony przed kilkoma laty, ale cały czas trwają starania, aby stał się on ponownie dniem wolnym od pracy.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.