Na jedenaście festiwalowych dni, Wrocław zamieni się w wielką salę projekcyjną, na której wyświetlone zostaną 480 filmy z ponad 50 krajów świata.
21 lipca stolica Dolnego Śląska po raz kolejny stanie się stolicą wszystkich miłośników kina. Na jedenaście festiwalowych dni, Wrocław zamieni się w wielką salę projekcyjną, na której wyświetlone zostaną 480 filmy z ponad 50 krajów świata.
Bogaty program z pewnością nie zawiedzie kinomanów i podobnie, jak poprzednie edycje, obfituje w różnorodne i oryginalne propozycje. Motywem przewodnim tegorocznego wrocławskiego festiwalu jest kino norweskie. Poprzez projekcje pełno- i krótkometrażowych filmów, zostanie zaprezentowana niezwykle ciekawa kultura i obyczajowość tego skandynawskiego państwa. Wśród propozycji znajdą się także filmy dla dzieci.
Nowe Horyzonty to festiwal, który nie koncentruje się na banalnej kinematografii. Program pełen jest filmów często poruszających skomplikowane tematy, o indywidualnym stylu. Ja co roku znajdzie się w nim również blok tematyczny Retrospektywy. Pozwoli on widzom zapoznać się bliżej z dorobkiem artystycznym wybranych twórców, m.in., Terriego Giliama.
Idąc z duchem czasu, w tym roku zaprezentowany zostanie także film wykonany w cieszącej się coraz większą popularnością technologii 3D. Będzie nim „Pina” w reżyserii Wima Wendersa. W ramach festiwalu odbędą się także konkursy filmowe, które wśród polskich i zagranicznych produkcji wyłonią te najlepsze w różnych kategoriach.
Przy okazji festiwalu odbędzie się także cykl koncertów w ramach sceny T-Mobile Music. Tegoroczną gwiazdą muzyczną będzie grupa Grinderman, na czele z wokalistą Nickiem Cavem. Jako suport Grindermana wystąpi zespół The Lollipops – finalista specjalnej edycji plebiscytu „Zrób Głośniej!” prowadzonego na portalu T-Mobile Music. Dwa pozostałe zespoły – również finaliści tej edycji „Camero Cat” i „Searching for a Calm” wystąpią na Scenie T-Mobile Music w klubie festiwalowym w Arsenale.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.