Polska w manifeście zamachowca

Zamachowiec z Norwegii Anders Behring Breivik wspomina w swoim manifeście Polskę i Polaków.

Swoim naśladowcom poleca kupowanie w naszym kraju materiałów wybuchowych oraz odbywanie nad Wisłą treningów strzeleckich. Jana III Sobieskiego opisuje jako jednego z największych bohaterów Europy.

„Jan II Sobieski i Święta Liga skutecznie obronili Europę przed armią ponad 150 tys. muzułmanów podczas bitwy pod Wiedniem" - napisał Breivik.

Wspomniał też polską pisarkę Ninę Witoszek, mieszkającą obecnie w Norwegii. „Witoszek ostrzega, że ludzie, którzy wychowali się w systemie komunistycznym, teraz mogą odczuwać pewnego rodzaju deja vu w Europie Zachodniej. Wolimy bezpieczeństwo ponad wolność. Jest to pierwszy krok do dobrowolnej niewoli " - głosi manifest.

W jego tekście można też znaleźć odwołanie do „Umysłu zniewolonego” Miłosza, w którym noblista opisywał ketman. Jest to warunkowe zwolnienie z okazywania wiary, możliwe do zastosowania tylko w skrajnych przypadkach (przymusu lub zagrożenia). W krańcowej formie umożliwia pozorne wyparcie się wiary. Norweg zauważa, że muzułmanie stosują tę metodę, by oszukiwać wyznawców innych religii.
Polski wątek pojawia się też we fragmencie poświęconym feminizmowi i przyrostowi naturalnemu. Breivik zauważa w nim, że w państwach skandynawskich, „krajach dobrobytu, w których jest wysoki wskaźnik feminizmu, a ludzie nie są religijni”, rodzi się dużo więcej dzieci niż w „katolickiej Polsce, być może najbardziej konserwatywnym, religijnym kraju w Europie”.
Zabójca zalicza też Polskę do krajów, których mieszkańcy należą do wyższej – w jego mniemaniu – rasy nordyckiej. W dokumencie znajduje się też swego rodzaju ranking krajów wedle poziomu „multikulturowej indoktrynacji”. Każdemu z krajów Breivik przypisał wskaźnik od 0 do 100, gdzie 0 oznacza maksymalny poziom „wyprania mózgów multikulturową propagandą” a 100 – minimalny. Za najmniej zindoktrynowane kraje uznał Słowenię i Słowację (90), najbardziej zaś – Niemcy (1), Szwecję (6) i Norwegię (8). Polskę określił jako mało zindoktrynowaną (70 punktów).
Osobną częścią manifestu jest lista europejskich partii, z którymi Breivik sympatyzował. Wśród polskich partii i organizacji wymienia: Prawo i Sprawiedliwość, Samoobronę, Ligę Polskich Rodzin, Obóz Narodowo-Radykalny, Narodowe Odrodzenie Polski i Ligę Obrony Suwerenności.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
18°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
12°C Piątek
rano
15°C Piątek
dzień
wiecej »