W porannym komunikacie Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej informuje w środę, że Papież dobrze wypoczął tej nocy, zbudził się nieco po godzinie 8. Dzień wcześniej stan zdrowia Franciszka pozostawał stabilny.
Jak informowano we wtorek wieczorem, Papież tego dnia nie miał gorączki, przez cały czas był przytomny, współpracujący w terapii i w pełni zorientowany.
Planowa wentylacja w nocy
Rano przeszedł na tlenoterapię wysokoprzepływową i wykonał fizjoterapię oddechową, a w nocy z wtorku na środę miała zostać wznowiona planowa nieinwazyjna wentylacja mechaniczna aż do poranka.
Rokowanie pozostaje ostrożne.
Ogólny stan zdrowia - stabilny.
Wcześniej we wtorek Ojciec Święty przeplatał modlitwę z odpoczynkiem, przyjął Komunię świętą.
Oprócz komunikatu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wiadomo, że ogólny stan zdrowia jest stabilny również w odniesieniu do serca, nerek i parametrów krwi. Częstość występowania skurczów oskrzeli nie jest nieoczekiwana w kontekście zapalenia płuc o przebiegu takim jak u Papieża. Ogólna sytuacja zdrowotna pozostaje złożona.
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO
Modlitwa za papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra w Rzymie
Rosyjskie służby chcą rozchwiać społeczeństwo, chcą nas wystraszyć.
Mówi Dani Dajan, przewodniczący Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem.
Mówi Dani Dajan, przewodniczący Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem.
Głównie nastolatkowie siłą wcieleni do organizacji paramilitarnej.
Potrzeba kompleksowej, zdecydowanej odpowiedzi na ten kryzys.