Po raz szósty pod hasłem "Oddajemy dzieciom krew" rusza w piątek w Łodzi dwudniowa akcja honorowego krwiodawstwa na rzecz chorych dzieci. Dotąd udało się zebrać 95 litrów krwi dla małych pacjentów ze wszystkich szpitali pediatrycznych z regionu łódzkiego.
Od 2008 roku akcję "Oddajemy Dzieciom Krew" organizują pracownicy i wolontariusze Stowarzyszenia Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, którzy tradycyjnie także oddadzą krew dla małych pacjentów. Akcja organizowana jest dwa razy do roku - wiosną i jesienią.
"Z roku na rok coraz więcej mieszkańców Łodzi angażuje się w pomoc dzieciom. W tej edycji do akcji przyłączają się również pracownicy dwóch znanych łódzkich firm" - podkreśla prezes Stowarzyszenia Janina Adamczyk.
Krew będzie można oddawać w piątek i sobotę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej w Łodzi w godz. 9-13. Do akcji mogą się przyłączyć osoby pełnoletnie (należy wziąć dowód osobisty).
Przed wejściem do budynku będą stali wolontariusze kierujący wszystkich chętnych do odpowiedniego punktu. W rejestracji każdy otrzyma wstępną ankietę, po wypełnieniu której będzie mógł udać się na zabieg pobierania krwi. Szczegółowe informacje, kto może zostać krwiodawcą, znajduje się na stronie internetowej Hospicjum (http://www.hospicjumdladzieci.org).
W poprzednich pięciu edycjach Łódzkie Hospicjum dla Dzieci zebrało w sumie 95 lirów krwi. Dla wszystkich darczyńców chore dzieci z oddziału onkologicznego szpitala przy ulicy Spornej w Łodzi przygotowały rysunki z podziękowaniami.
Łódzkie Hospicjum dla Dzieci od ponad 12 lat pomaga nieuleczalnie i przewlekle chorym dzieciom z terenu Łodzi i województwa, zapewniając im opiekę domową. Obecnie opiekuje się 61 podopiecznymi cierpiącymi na nieuleczalne choroby. Hospicjum zajmuje się także pozyskiwaniem funduszy na specjalistyczny sprzęt medyczny dla podopiecznych i udziela wsparcia rodzinom w żałobie.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.