Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek wieczorem o potwierdzeniu kolejnego, 22 przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Chodzi o mężczyznę w sile wieku z województwa lubelskiego; przebywa on w szpitalu w Bełżycach.
Jest to pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Pacjent jest w wieku między 50 a 60 lat. Trafił do szpitala w Bełżycach.
Łącznie w Polsce potwierdzono do tej pory 22 przypadki zarażenia koronawirusem, z czego pięć we wtorek. 1055 osób jest objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym.
Po wtorkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki poinformował, że aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, została podjęta decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych.
Małżeństwo to jedno z najszlachetniejszych powołań człowieka.
Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami Jubileuszu Romów, Sinti i Wędrujących Społeczności.
Pierwsze miejsce - parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mońkach.
Jedna osoba zginęła, 23 poszkodowanych wraca do Polski, dwóch zostało w austriackich szpitalach.
Zarzuty wobec każdego z jeńców oparto wyłącznie na tym, że służył on w batalionie "Ajdar".
Podkop odkryto w okolicy miejscowości Kondratki w powiecie białostockim.
Karol III i Kamila po raz pierwszy spotkają się z Leonem XIV.