Przysięga powstrzymania się od uprawiania seksu przed ślubem zamiast wysyłania tandetnych kartek z serduszkami, czy też włożenie na palec pierścienia czystości zamiast kupowania walentynkowych gadżetów - taką propozycję na świętowanie dnia zakochanych mają księża z Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny z Zabawy w Małopolsce.
W czasie spotkania z przywódcami najważniejszych organizacji żydowskich w Stanach Zjednoczonych Benedykt XVI nie odwołał się do Soboru Watykańskiego II lecz do słów swego poprzednika - zauważa na łamach „La Repubblica" Adrianio Prosperi.
Niepublikowane dotychczas prywatne listy Jana Pawła II do rodziny Półtawskich, szczególnie Wandy, zapis jej drogi duchowej pod kierownictwem księdza, biskupa, kardynała a wreszcie papieża oraz relacje ze wspólnie spędzanych wakacji składają się na książkę "Beskidzkie rekolekcje. Dzieje przyjaźni księdza Karola Wojtyły z rodziną Połtawskich".
W Bieruniu, gdzie znajduje się tam zabytkowy, drewniany kościółek pw. św. Walentego odbędzie się jutro, 14 lutego, odpust. Jak co roku przybędą zakochani, ale także chorzy.
We wspomnienie liturgiczne świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, 14 lutego, Centrum Formacji Misyjnej obchodzi swoje święto patronalne. W tym roku wpisuje się ono w przygotowania do głównych uroczystości związanych z 25-leciem istnienia Centrum.
Obowiązkowe wychowanie seksualne, począwszy od września, to projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej, o którym informuje na swych łamach „Dziennik".
Nowy, osiemnasty już dodatek regionalny „Gościa Niedzielnego" wystartował 15 lutego w diecezji płockiej. W pierwszych tygodniach "Gość Niedzielny" sprzedawany będzie w tej diecezji w nakładzie 10.000 egz. tygodniowo. Sprzedaż prowadzona będzie we wszystkich parafiach diecezji płockiej oraz w kioskach Ruchu i salonikach Kolportera.