Organizatorki Kongresu Kobiet spotkały się we wtorek z prezydentem Lechem Kaczyńskim, aby namawiać go do poparcia parytetów na listach wyborczych i powołania niezależnego rzecznika ds. kobiet. Minister Ewa Junczyk-Ziomecka powiedziała po spotkaniu, że zdaniem prezydenta "parytety mają szansę", a jeśli taka ustawa trafi na jego biurko, to Lech Kaczyński z pewnością ją podpisze.
Blisko 90 proc. Polaków uważa Powstanie Warszawskie za ważne wydarzenie, przeciwnego zdania jest jedynie 8 proc. mieszkańców Polski. Wśród mieszkańców stolicy dane te wynoszą odpowiednio 83 proc. i 7 proc. - wynika z udostępnionego PAP we wtorek badania, przeprowadzonego przez CBOS. wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS
Ambulans do poboru krwi – noszący imię Jana Pawła II – zaprezentowano dzisiaj przed Instytutem Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. „Krewniacy” zainaugurowali również projekt pod nazwą „Karta Krwi Krewniaka”. Inicjatywy te wsparli artyści, sportowcy i parlamentarzyści.
Po godz. 17 na Wojskowym Lotnisku Warszawa Okęcie wylądował samolot specjalny z trumną z ciałem prof. Leszka Kołakowskiego, który zmarł 17 lipca w Oxfordzie w wieku 82 lat. Od 1968 r. przebywał za granicą.
Polski Związek Niewidomych apeluje o pomoc finansową. Organizacja, która m.in. jest jedynym w kraju wydawcą czasopism brajlowskich alarmuje, że przyszłość tych wydawnictw jest zagrożona. Związkowi brakuje 200 tys. zł, bez których niemożliwe będzie wykorzystanie już zdobytych środków, m.in. dotacji z PFRON.
Duchowy i polityczny przywódca Tybetańczyków, Dalajlama XIV, zwiedził we wtorek Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapalił znicz przy Murze Pamięci; dwa razy zadzwonił dzwonem Montera, który umieszczony jest w Murze Pamięci, po czym przepasał dzwon białym szalem, symbolizującym czystość. Wpisał się też do Księgi Pamiątkowej.
O jednoznaczne wypowiedzenie się premiera Donalda Tuska w sprawie obywatelskiego projektu przywracającego 49 proc. zniżkę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów zaapelowali we wtorek przedstawiciele Komitetu "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów".
65. rocznica likwidacji tak zwanego familijnego obozu cygańskiego w niemieckim obozie zagłady Auschwitz II - Birkenau przypadnie 2 sierpnia. Tego dnia w 1944 roku Niemcy zgładzili w komorach gazowych 2897 mężczyzn, kobiet i dzieci. Od 1997 roku data obchodzona jest jako Dzień Pamięci o Zagładzie Romów.
Ponownie zapadła się ziemia przy ul. PCK w Siemianowicach Śląskich. Ewakuowano ponad 20 mieszkańców zagrożonego budynku - poinformował we wtorek rzecznik magistratu. Przyczyną osuwania się ziemi są szkody górnicze i obfite opady deszczu w ostatnich dniach.
Przeszło 94 proc. pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, którzy wzięli udział w referendum, opowiedziało się za podjęciem strajku generalnego - poinformowała PAP we wtorek przewodnicząca szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Anna Trzaszczka.