Chrystianofobia - taką nazwę nosi nowa strona internetowa, na której publikowane są przypadki nienawiści do chrześcijan w Europie. Pod adresem: www.christianophobia.eu można dowiedzieć się jaki jest sens tego terminu, przedstawione są wypowiedzi i inicjatywy przeciwników chrześcijaństwa. Portal powstał z inicjatywy międzynarodowego stowarzyszenia „Europa dla Chrystusa" w Wiedniu.
„Nie przychodzę, by narzucać wiarę, ale by pobudzić odwagę szukania prawdy". Pod takim tytułem osobiście przygotowane przez Papieża przemówienie na planowaną wizytę na rzymskim uniwersytecie państwowym „La Sapienza" opublikowano w noszącym datę 17 stycznia numerze „L'Osservatore Romano".
Zgrzyt ostatnich dni można banalizować. Jest tak absurdalny, że łatwo go skwitować krótkim sloganem o laickim totalitaryzmie, o manipulacji, która kryje się „za" i tak dalej - pisze w swoim komentarzu do wydarzeń na uniwersytecie "La Sapienza" Dyrektor Programowy Radia Watykańskiego.
Zamach bombowy skierowany przeciwko ambasadzie amerykańskiej w Bejrucie zmienił optykę polityki libańskiej wobec obcokrajowców.
O większy szacunek dla przedstawicieli Kościoła zaapelował do prezydenta Wenezueli kard. Jorge Urosa.
Kolumbijski Kościół nawiązał kontakt z lewicowymi partyzantami w celu utworzenia neutralnej „strefy styczności", która byłaby miejscem negocjacji w sprawie zwolnienia osób porwanych przez rebeliantów. Informację tę potwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Kolumbii abp Luis Augusto Castro.
„Wietnamscy katolicy modlą się, ponieważ stali się ofiarami stronniczości i są rozdrażnieni postawą władz, które ignorują ich słuszne żądania" - napisał 14 stycznia w liście do wiceprzewodniczącego Komitetu Ludowego Hanoi abp Joseph Ngô Quang Kiet.
Narodowe sanktuarium Brazylii w Aparecidzie odwiedziła rekordowa liczba wiernych. Jak informują oficjalne statystyki w roku 2007 przybyło tam 8.511.733 pielgrzymów. Jednym z ubiegłorocznych gości był Benedykt XVI, który w maju otworzył V Konferencję Generalną Biskupów Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
Do stanowczej obrony życia ludzkiego wezwali wiernych biskupi Filipin.
„Wolność! Studenci z papieżem!" - było wczoraj słychać podczas audiencji generalnej w Watykanie - pisze Rzeczpospolita.