Ojciec Święty przekazał wyrazy współczucia greckiej Cerkwi prawosławnej z powodu śmierci arcybiskupa Aten i całej Grecji, Christodoulosa.
Episkopat Filipin wezwał wiernych do aktywnych i odpowiedzialnych postaw obywatelskich w obliczu wszechobecnej korupcji oraz zdominowania dobra wspólnego przez prywatę.
W Wietnamie trwa napięcie w związku ze staraniami wspólnot religijnych o zwrot ich własności.
W Rzeszowie pojawiło się „okienko nadziei". Jeśli matka po porodzie zdecyduje, że nie chce wychować dziecka, może je przynieść do okienka przy domu dziecka „Mieszko".
Wysiłki naszych Kościołów są prowadzone w tym kierunku, aby bez względu na polityczną koniunkturę, na gruncie naszej wiary, pomagać w rozwiązywaniu problemów pomiędzy naszymi narodami - powiedział w rozmowie z KAI sekretarz generalny Konferencji Biskupów Niemiec.
Słowacki greckokatolicki biskup, bł. Pavol Gojdič został uhonorowany tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata". Jego imię zostało umieszczone na murze w muzeum holokaustu w Yad Vashem w Jerozolimie.
Bezpośrednio po śmierci abp Christodoulosa, zwierzchnika greckiego Kościoła prawosławnego ogłoszono w tym kraju czterodniową żałobę.
33-letnia Brytyjka, Lorraine Allard, ofiarowała swe życie za życie dziecka.
Izba Lordów rozpatruje poprawkę do "The Human Fertilization and Embryology Bill", która może ograniczyć obowiązujący w brytyjskim prawie przepis zezwalający na zabicie dziecka od chwili poczęcia aż do narodzin, jeżeli istnieje podejrzenie wad genetycznych - pisze Nasz Dziennik.
Najnowsze informacje o dokonanych na świecie eksperymentach z ludzko- zwierzęcymi embrionami, a także o próbach sklonowania dwóch mężczyzn, wznowiły w Niemczech intensywną debatę na temat konieczności utrzymania lub zliberalizowania istniejącego w tym kraju prawa dotyczącego badań z wykorzystaniem ludzkich komórek macierzystych - napisał Nasz Dziennik.