Część opozycji w Hondurasie pragnie, aby na stanowisko prezydenta kraju został wybrany bp Luis Alfonso Santos Villeda. O poszukiwaniu kandydatów na urząd prezydencki przed zaplanowanymi na 29 listopada wyborami poinformowały honduraskie media
Zmiany klimatyczne udaremniają wysiłki podejmowane w walce z biedą w Bangladeszu.
„Stworzenie w kryzysie – dni modlitwy i czynu” – tak zatytułowano 1 września Dzień Ochrony Stworzenia na Wyspach Brytyjskich.
„Dla wielu młodych Australijczyków szkoła może być pierwszym miejscem spotkania z wiarą – powiedział bp Greg O`Kelly SJ.
W Rosji 1 września jest dopiero od niedawna uznawany za datę wybuchu II wojny światowej, jednak rocznicy tej się nie obchodzi.
1-szy września w wielu środowiskach, w tym chrześcijańskich, obchodzony jest jako Dzień Ochrony Stworzenia. Inicjatywę poparł m.in. Benedykt XVI, apelując w minioną niedzielę o odpowiedzialność w imieniu przyszłych pokoleń za przyrodę jako dar Boży.
70. rocznica wybuchu II wojny światowej obchodzona jest w szczególny sposób w Niemczech.
O ofiarach II wojny światowej pamiętano także w Izraelu. Największe skupiska polskich mogił w Ziemi Świętej znajdują się w Jerozolimie, Ramle oraz Jafie.
Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji zarzuciła przedwojennym władzom Polski, że nie uchylały się od współpracy z hitlerowskimi Niemcami. Tezę tę przedstawił we wtorek w Moskwie emerytowany generał rosyjskiego wywiadu Lew Sockow, prezentując zbiór dokumentów z lat 1935-45 zatytułowany "Sekrety polskiej polityki", opracowany przez SWR.
1 września 1939 roku był czarnym dniem w historii - napisał prezydent USA Barack Obama w liście do polskich władz z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreślił, że cały świat wspomina odwagę i poświęcenie Polaków, którzy wtedy podjęli walkę w obronie wolności i ojczyzny.