Homoseksualiści w lubieżnych pozach na tle zabytków Świętego Miasta. To element kampanii reklamowej izraelskiego Ministerstwa Turystyki - podała Rzeczpospolita.
Jack Kevorkian, słynny amerykański propagator eutanazji, wyjdzie w piątek z więzienia w stanie Michigan. Znany powszechnie jako Doktor Śmierć Kevorkian spędził za kratkami osiem lat za zrobienie zabójczego zastrzyku cierpiącemu na śmiertelną chorobę pacjentowi na jego prośbę - podała Rzeczpospolita.
Szokujący sondaż nie daje spać amerykańskim władzom - według najnowszych badań renomowanego Pew Research Center (PRC) wśród amerykańskich muzułmanów rośnie pokolenie terrorystów. Aż jedna czwarta młodych wyznawców islamu, osób poniżej 30. roku życia, przyznaje: popieramy Al-Kaidę i zamachy terrorystyczne - pisze Dziennik.
Europejska Karta Dawcy - to najnowszy pomysł Brukseli na zwiększenie liczby przeszczepów w Europie. Wczoraj wprowadzenie takiego dokumentu, którego posiadanie byłoby jednoznaczne z wyrażeniem zgody na pobór zdrowych organów do przeszczepu po śmierci, zaproponował unijny komisarz ds. zdrowia Markos Kyprianu - pisze Dziennik.
Musimy zrobić wszystko, by świat przestał w końcu postrzegać państwa muzułmańskie jako zacofane i biedne - ogłosił wczoraj prezydent Indonezji. Informację podał Dziennik.
Władze Berlina zapowiedziały, że chcą wznowić obserwację wyznawców sekty scjentologów - podał Dziennik.
Na koniec maja 66 duchownych Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego za Granicą (RKPzG), czyli prawie jedna trzecia jego księży, nie uznało podpisanego 17 maja Aktu o jedności kanonicznej swego Kościoła z Patriarchatem Moskiewskim.
Kardynał Karl Lehmann jest przeciwny wspólnej komunii katolicko-protestanckiej podczas ewangelickiego zjazdu Kościołów - Kirchentagu w Kolonii na początku czerwca br. Również metropolita Kolonii kard. Joachim Meisner uważa, że katoliccy księża nie powinni uczestniczyć w interkomunii z protestantami.
Przed 150 laty, 31 maja 1857 r., urodził się Achille Ratti. Jako papież Pius XI kierował on Kościołem powszechnym w latach 1922-1939. Był "wielkim, wszechstronnym papieżem, który pozostawił po sobie głębokie ślady w burzliwych i pełnych niespodzianek czasach" - wspominał swego poprzednika na Stolicy Piotrowej papież Jan Paweł II.
O umożliwienie imigrantom pełnego udziału w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym i politycznym zaapelowały do społeczeństwa i władz główne Kościoły Niemiec. Wspólne orędzie przed obchodzonym w dniach od 23 do 30 września Tygodniem Imigranta opublikowały Kościoły katolicki, prawosławny i ewangelicki.