Turecki poseł Hasan Bitmez zasłabł tuż po zakończeniu swojego przemówienia w parlamencie, w którym oświadczył, że Izrael spotka "gniew Allaha" za wojnę w Strefie Gazy - podaje portal Times of Izrael w środę. Po zawale stan zdrowia posła konserwatywnej Partii Szczęśliwości (Saadet) jest "poważny" .
Premier Włoch Giorgia Meloni oświadczyła w środę w Senacie w Rzymie, że należy "przekształcić Unię Europejską z giganta biurokratycznego w giganta politycznego". O wyzwaniach dla UE szefowa rządu mówiła podczas debaty przed szczytem Rady Europejskiej w Brukseli.
Do 51 osób wzrosła liczba poszkodowanych w nocnym ataku rakietowym rosyjskich najeźdźców na Kijów, do którego doszło w środę o godz. 3 nad ranem (godz. 2 czasu polskiego) - poinformował portal Ukrainska Prawda.
Gdy Silvana Ghiazza już wiedziała, że nie wygra z chorobą, zapisała majątek studentom. Posłuży na stypendia w dziedzinie onkologii i literatury.
Brytyjski premier Rishi Sunak stanie we wtorek w obliczu najtrudniejszego głosowania w swojej politycznej karierze. Przegrana w Izbie Gmin w głosowaniu nad projektem ustawy, mającej umożliwić deportacje nielegalnych imigrantów do Rwandy, zapewne będzie oznaczała bliski koniec jego rządów.
W Kanadzie uznano, że takie chrześcijańskie święta jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc „dyskryminują mniejszości religijne”. Nie jest to żart, a treść oficjalnego dokumentu Kanadyjskiej Komisji Praw Człowieka. Mówi on o systemowej dyskryminacji, ponieważ w tym kraju legalne są tylko święta religijne związane z chrześcijaństwem.
Od rozpoczęcia operacji lądowej w Strefie Gazy zginęło 101 izraelskich żołnierzy - przekazała w poniedziałek agencji AFP izraelska armia.
Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w nocy z niedzieli na poniedziałek ataki na cele położone w różnych miejscach na przedmieściach stolicy Syrii, Damaszku - podała oficjalna syryjska agencja prasowa SANA.
Specjalnością organizacji są poufne dane państw, samorządów oraz firm z sektorów strategicznych.
Walczący o przetrwanie brytyjski premier Rishi Sunak zaapelował do lidera opozycji Keira Starmera o poparcie projektu ustawy, która ma umożliwić deportowanie nielegalnych imigrantów do Rwandy - podał "Sunday Express". Tymczasem prawe skrzydło konserwatystów nie przestaje krytykować projektu.