Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher i pełnomocnik premiera do spraw międzynarodowych Władysław Bartoszewski otrzymają 16 października tytuły doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego - poinformował w piątek PAP rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.
Już ponad tysiąc polskich szkół - od podstawowych po wyższe - nosi imię Jana Pawła II. W czwartek ich uczniowie i nauczyciele przybyli z dziewiątą ogólnopolską pielgrzymką na Jasną Górę. Mszę dla nich odprawił nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk.
Ponad 70 proc. Polaków uważa, że w szkole powinna być edukacja seksualna; sposoby na zabezpieczenie się przed nieplanowaną ciążą i chorobami przenoszonymi drogę płciową to najważniejsze tematy, które powinny być poruszane podczas zajęć - wynika z badania TNS OBOP.
Dyrektorzy kilku szkół z podparyskich przedmieść wpadli na nowy pomysł walki z plagą wagarowania - pisze w piątek dziennik "Le Parisien". Klasy, gdzie uczniowie będą chodzić pilnie na zajęcia, dostaną nagrody.
O kontrowersyjnej metodzie propagowania "nowoczesności" wśród przedszkolaków, z książką znanego działacza homoseksualnego w tle, pisze na swoich łamach "Nasz Dziennik".
W nowym roku akademickim 2009/2010 naukę w szkołach wyższych w Polsce rozpocznie ok. 550 tys. studentów pierwszego roku. Łącznie, w ponad 450 uczelniach, w tym 135 publicznych, studia podejmie ok. 2 mln osób.
Zdrowie i edukacja to dwie podstawowe wartości, które budują społeczeństwo solidarne, społeczeństwo równych szans - mówił w poniedziałek w Łodzi prezydent Lech Kaczyński podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o szkolnictwie wyższym i ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych umożliwiającą m.in. studentom i doktorantom korzystanie z pomocy materialnej fundowanej przez samorządy oraz prywatnych darczyńców.
Rektorzy, którzy prowadzą rozmowy z rządem o zmianie finansowania szkolnictwa wyższego, chcą wprowadzenia rządowych dopłat do czesnego dla blisko 140 tys. studentów, kształcących się w trybie dziennym na uczelniach prywatnych - pisze "Rzeczpospolita".
Władze Radomia chcą przekonać uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by do szkoły przyjeżdżali rowerami. Z myślą o młodzieży przy każdej szkole ponadgimnazjalnej zainstalowano stojaki rowerowe - poinformowała PAP w poniedziałek Ryszarda Kitowska z radomskiego magistratu.