Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie info.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Homoseksualiści w Wielkiej Brytanii znaleźli sposób na Kościół. W przyszłym tygodniu tamtejszy parlament przyjmie najprawdopodobniej tzw. ustawę o równouprawnieniu. Ma ona chronić pracowników przed dyskryminacją.
Sytuacja Kościoła katolickiego na Białorusi oraz oczekiwanie na papieską wizytę to główny temat wywiadu udzielonego watykańskiemu dziennikowi przez przewodniczącego episkopatu Białorusi, bp Aleksandra Kaszkiewicza.
Na świecie i w Polsce rośnie potrzeba silniejszego zaangażowania chrześcijan w ochronę środowiska. W związku z światowym szczytem klimatycznym, który trwa od 7 do 18 grudnia w Kopenhadze, przypominamy stanowisko Kościoła w sprawie ekologii.
"Skandale do jakich doszło w naszym Kościele wskazują na konieczność zerwania z klerykalizmem i silniejszej roli katolików świeckich” – stwierdził w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego Prymas Irlandii, kard. Seán Brady.
Para prezydencka ofiarowała tabernakulum do kaplicy świętej Jadwigi Śląskiej przy rezydencji prezydenta RP na Zadnim Groniu w Wiśle w Beskidach. W uroczystym poświęceniu uczestniczyła w sobotę pierwsza dama Maria Kaczyńska.
Chrześcijanie zrzeszeni w Światowej Radzie Kościołów zwracają uwagę na zagrożenia związane z tzw. „ociepleniem klimatu”. Z inicjatywy tej ekumenicznej organizacji 13 grudnia o godz. 15 czasu lokalnego odezwą się kościelne dzwony w różnych krajach świata.
Parafia ewangelicko-augsburska w Gliwicach obchodzi 200-lecie istnienia. Obchody rocznicowe zainaugurował w piątek 11 grudnia koncert Magdy Anioł w gliwickim teatrze Bajka.
Tytuł prymasa zostanie przywrócony arcybiskupowi Gniezna "z motywów historycznych i prawnych, które dotyczą tej stolicy" - podkreślił papież Benedykt XVI w liście skierowanym do metropolity gnieźnieńskiego abp. Henryka Muszyńskiego z okazji objęcia przez niego tytułu prymasowskiego.
Kapelani podziemia i „Solidarności”, księża zaangażowani w działalność polityczną, duszpasterze akademiccy, zakonnice i świeccy - „Niezłomni ludzie Kościoła”. Taki tytuł nosiła konferencja, która odbyła się w Warszawie 9 grudnia.
Watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone powiedział katarskiej telewizji Al-Dżazira, że konieczne jest zapewnienie wszystkim wolności kultu religijnego.