Ustawiony obok ronda na styku ulicy Bocheńskiej i DK967 monument nawiązuje do wydarzeń sprzed 68 lat, kiedy to młody ks. Karol Wojtyła, tuż po powrocie z rzymskich studiów, na piechotę udawał się do swojej pierwszej parafii w Niegowici.
Metropolita krakowski nałożył 8 października złote korony na maryjny wizerunek, nawiązujący do ikony Salus Populi Romani, znajdującej się w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore.
Centralny punkt pielgrzymki, czyli Mszę św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza, poprzedziła Droga Krzyżowa. Nabożeństwo zakończyło się ustawieniem przy ołtarzu polowym niesionego przez mężczyzn krzyża oraz obrazu MB Kalwaryjskiej, który na ramionach niosły kobiety.
Po Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza trumna z
ciałem zmarłego 2 sierpnia metropolity seniora archidiecezji
krakowskiej została złożona w katedrze wawelskiej, w krypcie biskupów
krakowskich.
W czwartek 4 sierpnia, po Mszy św. w bazylice franciszkanów, kondukt żałobny z trumną kard. Franciszka Macharskiego wyruszył ulicami Krakowa na wzgórze wawelskie.
Po panującym do południa upale uczestnicy ŚDM musieli się zmierzyć z ulewnym deszczem. Z pomocą przyszły niebieskie, czerwone i żółte (to kolory ŚDM Kraków 2016) peleryny z pakietów pielgrzyma.
Jak co roku w Wielki Piątek tłumy wiernych przyjechały do Kalwarii Zebrzydowskiej, by rozważać mękę Pańską. Które zdjęcie podoba się Państwu najbardziej? Proszę oddać swój głos.
W uroczystościach odpustowych w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyło ponad 100 barwnych asyst z różnych parafii, kilkadziesiąt orkiestr dętych oraz tysiące pielgrzymów z całej Polski a także spoza jej granic.