4 kobiety zostały zmuszone do zabicia nienarodzonych dzieci w Boże Narodzenie. Jedna z nich była już 9 miesiącu ciąży.
W mieście Arusza na północy Tanzanii nuncjusz apostolski w tym kraju rekonsekrował kościół, przed którym w maju 2013 r. dokonano krwawego zamachu bombowego.
Przed współczesnymi zagrożeniami uderzającymi w świętość rodziny przestrzegł rzymskokatolicki episkopat Ukrainy w liście pasterskim na Niedzielę Świętej Rodziny.
Najważniejszą decyzję w minionym roku podjął Benedykt XVI - uważa prefekt Kongregacji ds. Biskupów.
37 Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 w Pradze, stolicy Republiki Czeskiej – zapowiedział podczas dzisiejszej modlitwy wieczornej w katedrze w Strasburgu przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois.
Watykan ostrzega przed kolejnymi rewelacjami Eugenia Scalfariego, włoskiego dziennikarza, który latem rozmawiał z Papieżem Franciszkiem. Na podstawie tej rozmowy opublikował rzekomy wywiad z Ojcem Świętym. Kilka tygodni później przyznał, że rozmowę odtwarzał z pamięci, co więcej, włożył w usta Franciszka słowa, których ten nie wypowiedział.
Ok. 6 mln euro wypłacił dotychczas Kościół katolicki w Niemczech ofiarom skandali seksualnych. Jak informuje niemiecka agencja informacyjna dpa, dotychczas do komisji koordynacyjnej Konferencji Biskupów Niemiec wpłynęło 1,3 tys. wniosków o odszkodowanie.
"Nie zapominajcie o cierpiących mieszkańcach Republiki Środkowoafrykańskiej. Potrzebujemy waszej modlitwy i waszego wsparcia” – apelują polscy misjonarze pracujący w tym kraju ogarniętym krwawą wojną domową. Mimo że opuszczają go kolejni cudzoziemcy, księża pozostają na swych misjach.
Zredukowanie przez państwo niektórych dotacji związanych z kultem religijnym planuje nowy rząd Luksemburga. Zapowiedziano również usunięcie nauczania religii ze szkół publicznych. Plany te spotkały się z ostrą krytyką, gdyż obecność elementów religijnych w życiu publicznym jest w tym kraju powszechna.
W ciągu 2013 r. nikt bardziej nie przykuwał uwagi ludzi z całego świata niż papież Franciszek, który w ciągu dziewięciu miesięcy, jakie upłynęły od jego wyboru, rozpoczął ważną rewizję kierowania i rządzenia papiestwem. Opinię taką wyraża brytyjski dziennik „The Financial Times” w dzisiejszym edytorialu zatytułowanym „Nadzwyczajna postać Franciszka”. Podkreśla on, że papież „rzucił wyzwanie dotychczasowemu status quo na wielu frontach”.