Na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na Jasnej Górze 26 maja nie będą obowiązywały żadne wejściówki, a błonia przed wzgórzem nie będą podzielone na sektory - poinformował ks. bp Jan Wątroba, biskup pomocniczy w archidiecezji częstochowskiej, przewodniczący lokalnego komitetu organizacyjnego.
MON wystąpiło do NATO o udostępnienie na czas pielgrzymki Benedykta XVI boeinga E-3A sentry - samolotu wczesnego ostrzegania słynnego systemu AWACS - informuje Życie Warszawy.
Koalicja z Samoobroną i LPR może być dla wielu trudna do zaakceptowania. Jest ona jednak efektem przymusu - mówi w rozmowie z Życiem Warszawy prymas Polski kard. Józef Glemp.
Z wizyty papieża Benedykta XVI cieszą się hotelarze, firmy transportowe i lokale gastronomiczne. Dzięki niej zarobią więcej niż zwykle - przewiduje Metropol.
Przed planowaną na przyszły tydzień pielgrzymką Benedykta XVI do Polski, konsulaty RP na Ukrainie odnotowują większą liczbę osób starających się o wizy.
Od uczestnictwa we mszy św. przy grobie Jana Pawła II rozpoczął wczorajszy dzień premier Kazimierz Marcinkiewicz.
Film przedstawia świadomie zdeformowany wizerunek Kościoła katolickiego, bluźnierstwo tego obrazu to nie tylko mieszanie fikcji z historią, ale także wystawianie na sprzedaż kłamliwej historii Jezusa Chrystusa - napisał kard. Stanisław Dziwisz w liście na temat "Kodu da Vinci" rozesłanym do proboszczów.
Aktor Tom Cruise (44 l.) może nie zostać wpuszczony do Polski. Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami prosi premiera, aby ten wydał odpowiedni zakaz - donosi Super Express.
O stanie przygotowań do pielgrzymki Papieża do Polski rozmawiał z Benedyktem XVI w Watykanie szef polskiego rządu Kazimierz Marcinkiewicz.
Rada Etyki Mediów wydała oświadczenie, w którym wyraża głębokie oburzenie sposobem publikowania wiadomości o domniemanej współpracy ks. Michała Czajkowskiego ze służbami specjalnymi PRL-u przez część mediów, przede wszystkim "Życie Warszawy" i "Dziennik".