Do spotkania Aleksego II z Benedyktem XVI mogłoby dojść choćby jutro - uważa bp Clemens Pickel. Jego zdaniem przeszkody leżą w teorii, nie w praktyce. - Może w dobrej woli? - zastanawia się ordynariusz diecezji św. Klemensa w Saratowie w rozmowie z agencją kath.net.
Wczoraj, 21 września w Rio de Janerio uczestnicy marszu wspólnie modlili się o tolerancję wśród wyznawców różnych wyznań i religii. Domagali się także, aby państwo respektowało prawo przewidujące kary za nietolerancję religijną.
Krajowa Rada Świeckich w Wenezueli wyraziła swój sprzeciw wobec pakietu 26 ustaw, narzuconych w sierpniu br. przez prezydenta Hugo Cháveza. Organizacja uznała, że naruszają one podstawowe prawa człowieka.
Władze w Hanoi podjęły gwałtowne ataki na Kościół. Burmistrz Hanoi oskarża „niektórych hierarchów o upolitycznienie, wbrew interesom narodowym sprawy byłej delegatury apostolskiej".
Zdaniem dziennika włoskiego episkopatu "Avvenire" nienawiść do chrześcijaństwa globalizuje się i przybiera formy „nowego antysemityzmu".
Taro Aso, były minister spraw zagranicznych może być pierwszym premierem- katolikiem w historii Japonii.
W 150 lat po ogłoszeniu głównego dzieła Karola Darwina „O powstaniu gatunków" Watykan pragnie na nowo przedyskutować zawartą w nim teorię ewolucji.
Pomimo protestów społeczności katolickiej w Hanoi wietnamskie władze burzą budynki nuncjatury apostolskiej w tym mieście. Przeciwko podjęciu prac na terenach należących do Kościoła zaprotestował ks. abp Joseph Ngô Quang Kiýt. Niedługo potem "niezidentyfikowani sprawcy" sprofanowali ołtarz i oblali olejem figurę Matki Bożej w prowadzonej przez Ojców Redemptorystów parafii Thai Ha.
Obydwaj kandydaci na prezydenta Stanów Zjednoczonych, czyli John McCain i Barack Obama, popierają badania nad dziećmi poczętymi w celu pozyskiwania komórek macierzystych - donosi Nasz Dziennik.
W tym samym czasie, gdy władze Kolonii nie godzą się na legalne wiece przeciwników islamizacji, kanclerz Angela Merkel blokuje możliwość szybkiej imigracji do Niemiec prześladowanych w Iraku chrześcijan - twierdzi Nasz Dziennik.