Nowe nagranie coraz bardziej obciąża załogę Costa Concordia i dowodzi, że po uderzeniu statku o skałę błędne i nieprawdziwe informacje utrudniły akcję ratunkową i przesądziły o bilansie ofiar. Do piątku potwierdzono śmierć 11 osób, a 21 jest zaginionych.
Od ponad 40 lat utrzymuje się bardzo niski przyrost naturalny w RFN.
Jako „wątpliwe” określają brytyjscy obrońcy życia dane na temat wzrostu liczby tzw. niebezpiecznych aborcji na świecie, przeprowadzanych poza szpitalami i klinikami – przedstawione przez Światową Organizację Zdrowia (WHO)
Czterej francuscy żołnierze Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie (ISAF) zostali w piątek zastrzeleni przez mężczyznę w mundurze afgańskiego żołnierza na wschodzie kraju - poinformowały źródła w afgańskim wywiadzie.
Premier Węgier Viktor Orban wyraził w piątek gotowość do ustępstw w celu osiągnięcia porozumienia z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Unią Europejską w sprawie nowego kredytu wysokości 15-20 miliardów euro.
Liga Antydefamacyjna (inaczej zwana Ligą Przeciw Zniesławieniu), organizacja zrzeszająca amerykańskich żydów, wystosowała apel do izraelskich rabinów, by zakazali obrzydliwego zwyczaju plucia na chrześcijańskich duchownych
Premier Węgier Viktor Orbán wystąpił w programie Jana Pospieszalskiego w TVP Info. Mówił m.in. o atakach ze strony UE, kryzysie, Kościele i aborcji.
Blisko rok po katastrofie udało się zajrzeć do wnętrza jednego z reaktorów (nr 2) elektrowni atomowej w Fukushimie.
Kanadyjka Sarah Burke, czołowa narciarka w stylu wolnym (freestyle) w konkurencji half-pipe, zmarła w czwartek w szpitalu w Salt Lake City. Dziewięć dni temu uległa wypadkowi podczas treningu w amerykańskim Park City.