Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini zapowiedział, że rząd jego kraju pomoże Asii Bibi wyjechać z Pakistanu. Wcześniej o pomoc do włoskich władz zwrócił się mąż Bibi, Ashiq Masih.
- Zaprosiłem męża i rodzinę Asii Bibi na spotkanie w Parlamencie Europejskim. Proszę władze Pakistanu o wydanie im niezbędnych dokumentów podróżnych - ogłosił na Twitterze Antonio Tajani. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodał, że „przepisy europejskie przewidują ochronę dla tego, kto jest zagrożony z powodu swej wiary”.
Co najmniej jedna osoba zginęła na skutek zawalenia się dwóch budynków w centrum Marsylii na południu Francji - poinformował we wtorek przedstawiciel miejscowej prokuratury. Według władz pod gruzami mogło zostać uwięzionych od pięciu do ośmiu osób.
11-latek, którego znużyły ponawiane przez cały dzień prośby jego babci, 65-letniej Yvonne Woodward, by posprzątał w swym pokoju, sięgnął po rewolwer należący do dziadka i zastrzelił opiekunkę, gdy oglądała wieczorem telewizję. Następnie popełnił samobójstwo.