Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości - dodał.
Sześć przesyłek zawierających ładunki wybuchowe, które w ostatnich dniach trafiły do instytucji politycznych i gospodarczych w Hiszpanii, ma związek z wyjazdem hiszpańskich ekspertów na Ukrainę w celu zbadania zbrodni wojennych popełnionych tam przez rosyjskie wojska - wynika ze śledztwa, na którego ustalenia w sobotę powołuje się dziennik "La Razon".
To kara za "przestępstwo", jakiego dopuściła się Elnaz Rekabi - zawodniczka irańska we wspinaczce, która uczestniczyła w zawodach w Seulu bez hidżabu.
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przyleciał w sobotę do Mińska na rozmowy z ministrem obrony Białorusi Wiktarem Chreninem - informują media państwowe i niezależne.
Legendarny brazylijski piłkarz Pele otrzymuje opiekę paliatywną po tym, jak chemioterapia w związku z nowotworem okrężnicy przestała przynosić oczekiwane rezultaty - poinformowała w sobotę gazeta "Folha de Sao Paulo".
Przyszłość Europy będzie konserwatywna - zapewniła w sobotę premier Włoch Giorgia Meloni podczas warszawskiego spotkania partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Rozmowy pokojowe z Rosją, w czasie których rosyjscy żołnierze będą nadal na Ukrainie, mogą być wykorzystane przez Władimira Putina do odbudowy wojsk - ostrzegł brytyjski minister spraw zagranicznych James Cleverly w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla "Daily Telegraph".
Zamiast europejskiej solidarności Bułgaria otrzymuje cynizm - przekazał w sobotę prezydent Bułgarii Rumen Radew po kolejnej decyzji rządu Holandii blokującej przyjęcie Sofii do strefy Schengen.
Kanada inwestuje w budowę robotów, które wyglądają i myślą jak ludzie, będą mogły pracować na niebezpiecznych stanowiskach i tam, gdzie brakuje pracowników. Rząd federalny włączył się w finansowanie pierwszego takiego projektu na świecie.
Ponad 62 miliony mieszkańców Brazylii, czyli prawie co trzeci obywatel tego kraju, żyje na skraju ubóstwa - wynika z opublikowanego w piątek raportu Brazylijskiego Instytutu Geografii i Statystyki (IBGE).