Izrael ma "tylko osiem dni", aby zaatakować instalacje nuklearne w Buszerze, na południowym zachodzie Iranu - powiedział były ambasador USA przy ONZ John Bolton, czołowy "jastrząb" w Waszyngtonie.
Rumuńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło we wtorek, że zatrzymanie w Moskwie rumuńskiego dyplomaty pod zarzutem szpiegostwa to "poważne naruszenie" konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych.
W oczach Polaków znaczenie USA dla ich kraju wyraźnie zmalało, głównie na rzecz Unii Europejskiej - stwierdził po wizycie w Polsce konserwatywny komentator David Frum, doradca Białego Domu za prezydentury George'a W. Busha.
20 listopada odbędzie się w Lizbonie szczyt UE-USA z udziałem prezydenta Baracka Obamy i przywódców Unii Europejskiej - podano we wtorek w Brukseli i Waszyngtonie. Do spotkania dojdzie przy okazji zaplanowanego już wcześniej szczytu NATO 19-20 listopada.
Protesty Kościoła i środowisk prorodzinnych wywołała wczorajsza decyzja Sądu Najwyższego w Meksyku przyznająca parom homoseksualnym możliwość adopcji dzieci. Poprzednio ta sama instancja orzekła ważność na terenie całego kraju zawartych w Dystrykcie Federalnym tzw. małżeństw gejowskich.
Duchowni różnych wyznań w Meksyku znaleźli się na celowniku gangów narkotykowych. Jak poinformował tamtejszy episkopat katolicki oraz związek miejscowych Kościołów ewangelickich, księża i pastorzy coraz częściej padają ofiarą zastraszania, wymuszeń haraczu i napadów.
Kościół katolicki w Indiach włącza się w edukację wiernych na temat praw człowieka. Komisja Prawa, Pokoju i Rozwoju Konferencji Episkopatu Indii opracowała i wydała zestaw materiałów informacyjnych na temat szeroko rozumianego prawa dostępu najuboższej ludności kraju do pożywienia.
Do wysiłków na rzecz większej integracji społecznej i tolerancji wezwała partie polityczne południowoafrykańska komisja praw człowieka (SAHRC). W jej ocenie to od wysiłków polityków zależy zatrzymanie pojawiającej się w RPA fali przemocy i ksenofobii.
Co najmniej 255 osób zabitych i 700 porwanych to dramatyczny bilans działalności rebelianckiego ugrupowania Armia Oporu Pana na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej i Demokratycznej Republiki Konga.
Trzech kubańskich więźniów politycznych przyleciało we wtorek do Madrytu. Tym samym liczba dysydentów, którym od lipca umożliwiono wyjazd za granicę dzięki mediacji Kościoła katolickiego wzrosła do 23.