Kościół katolicki w Indiach włącza się w edukację wiernych na temat praw człowieka. Komisja Prawa, Pokoju i Rozwoju Konferencji Episkopatu Indii opracowała i wydała zestaw materiałów informacyjnych na temat szeroko rozumianego prawa dostępu najuboższej ludności kraju do pożywienia.
Prace nad informatorami trwały dwa lata i prowadzone były w terenie w 17 stanach Indii, czyli na obszarze większym niż Europa.
Specyfika kraju wymagała wydania poradników w dziesięciu językach indyjskich, w których prowadzone jest tam duszpasterstwo. Przeznaczone są one zarówno dla zwykłej ludności, jak i dla lokalnych przywódców. Objaśniają przysługujące ludziom uprawnienia, sposoby ich egzekwowania w odpowiednich urzędach oraz zawierają informacje o dotychczasowych doświadczeniach w tym zakresie. Chodzi m.in. o prawo do posiadania ziemi, która jest głównym środkiem utrzymania dla ludności rolniczej i plemiennej, a także podstawą zarobkowania najemnych pracowników rolnych.
Działania Komisji Prawa, Pokoju i Rozwoju wpisują się w akcje Kościoła katolickiego w Indiach na rzecz ludzi walczących o przeżycie i cierpiących na niedostatek żywności, a także pozbawianych ziemi z powodu industrializacji. Komentując tego typu zaangażowanie kard. Telesphore Toppo zauważa: „Nasza ludność jest bardzo związana z ziemią, lasami i wodą, a rozbudowa wielkiego przemysłu sprawia, że ci ludzie stają się wysiedleńcami. To jest jeden z powodów niepokoju Kościoła. Już w przeszłości walczyliśmy w tej sprawie o sprawiedliwość”.
W ośmiu najuboższych stanach Indii 420 milionów ludzi żyje na granicy ubóstwa.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.