Służby ratunkowe w niedzielę wydobyły ciało kobiety spod gruzów budynku w centrum Paryża, w którym dzień wcześniej doszło do wybuchu - poinformowała paryska prokuratura. Jak dodano, tym samym bilans ofiar śmiertelnych eksplozji wzrósł do czterech.
Brakuje chleba, szczepionek, powrócił trąd.
„Postulat, że rodzina jest neutralna płciowo nie jest zgodny z nauczaniem Kościoła” – piszą w oświadczeniu biskupi.
Kościół katolicki w Montrealu wzywa rodziców, aby sprzeciwili się deprawacji swoich dzieci na zajęciach tak zwanego wychowania seksualnego.
Prezydent Donald Trump napisał w sobotę na Twitterze, że czeka w Białym Domu na Demokratów aby przybyli na rozmowy w sprawie zakończenia zawieszenia funkcjonowania rządu federalnego (shutdownu). Kongres przerwał obrady w ub. piątek na okres weekendu. Tymczasem shutdown staje się coraz bardziej dotkliwy.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May napisała na łamach najnowszego wydania czasopisma "Sunday Express", że odrzucenie przez parlament wynegocjowanego przez nią porozumienia z UE w sprawie brexitu byłby katastrofą dla kraju. Głosowanie w tej sprawie ma odbyć się w Izbie Gmin w najbliższy wtorek.
Fenomenalny Japończyk Ryoyu Kobayashi zwyciężył w konkursie skoków narciarskich we włoskim Predazzo. W pierwszej dziesiątce znalazło się trzech Polaków, w tym dwóch na podium. Dawid Kubacki był drugi, Kamil Stoch - trzeci, a Piotr Żyła - siódmy.
W Paryżu w okolicach Łuku Triumfalnego w sobotę doszło do starć manifestantów z policją podczas marszu "żółtych kamizelek"; ruch powołał swoje własne siły porządkowe, których zadaniem było nie dopuścić do zamieszek i aktów wandalizmu.
Historia jego narodzin wstrząsnęła Niemcami. Urodził się podczas nieudanej próby aborcji. Choć nie dawano mu szans, przeżył 21 lat.
Dwaj strażacy zginęli w sobotę na skutek spowodowanego zapewne wyciekiem gazu wybuchu i pożaru w sklepie piekarniczym w 9. dzielnicy Paryża - podały francuskie władze. Według nich, obrażenia odniosło 47 innych osób, z których 10 jest w ciężkim stanie.