Kolekcję ponad 300 szopek z różnych stron świata można podziwiać w sanktuarium Miłosierdzia Bożego na kieleckim osiedlu Czarnów. Szopki pochodzą ze zbiorów ks. kan. Krzysztofa Pastuszaka, kapłana diecezji kieleckiej pracującego w Belgii. Eksponaty do kolekcji były gromadzone ponad 20 lat.
Czy Poznań będzie gospodarzem przyszłorocznego Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taizé? Taką informację ma nadzieję usłyszeć arcybiskup Stanisław Gądecki i ponad pół tysiąca młodych ludzi z archidiecezji poznańskiej, którzy wybierają się na tegoroczne spotkanie do Brukseli.
W piątek 26 grudnia, w greckokatolickim katedralnym soborze we Wrocławiu, odprawione zostało nabożeństwo żałobne za ofiary katastrofy budowlanej w Eupatorii na Krymie, Ukraina. Panachydę odprawił Biskup Wrocławsko-Gdański Włodzimierz R. Juszczak
Boże Narodzenie w Mozambiku upływa pod znakiem wielokulturowości - donosi Radio Watykańskie. Popularne kolędy śpiewane w lokalnych językach, rodzinny klimat świąt, a nawet sztuczny śnieg na choinkach - to niektóre elementy miejscowej tradycji ulegającej zewnętrznym wpływom.
Bieda dotykająca rodziny, a zwłaszcza najmłodszych, stoi w centrum przesłania na Boże Narodzenie episkopatu Peru - donosi Radio Watykańskie.
Kameruńscy biskupi wypowiadają walkę handlarzom niewolników - donosi Radio Watykańskie.
Kolędowanie to nie tylko polski zwyczaj - donosi Radio Watykańskie. W Pakistanie, gdzie wyznawcy Chrystusa są znikomą mniejszością, ostatnie dni Adwentu były czasem wzmożonej i oddolnej działalności charytatywnej. Przyjął się tu bowiem zwyczaj, że najubożsi członkowie kościelnej wspólnoty, jak wdowy, bezrobotni czy studenci, otrzymują od swych braci w wierze skromne prezenty.
W wielu miejscach 24 grudnia odbywają się wigilijne spotkania dla ludzi potrzebujących. W gdańskim kościele św. Jana taką wieczerzę dla ok. 1000 osób zorganizowali dominikanie i duszpasterstwo studentów „Górka" - donosi Radio Watykańskie.
Wielu Polaków spędza święta Narodzenia Pańskiego poza granicami ojczyzny. Przebywający w Hiszpanii rodacy modlili się podczas pasterki za rodzinę, o pracę lub szczęśliwy powrót do kraju - donosi Radio Watykańskie.
Ugrupowanie Tamilskich Tygrysów i lankijska armia odrzuciły apel katolickich i anglikańskich biskupów o świąteczny rozejm.