"Nie pozwolimy aby kaprysy historii wygnały nas z tej ziemi" - w taki sposób patriarcha ekumeniczny Bartłomiej I skomentował raport tureckiego MSZ, oczerniający grecką prawosławną mniejszość w Turcji i odmawiający uznania powszechnego charakteru patriarchatu Konstantynopola.
40 tys. młodych z całej Europy i innych kontynentów zgromadzi się w Brukseli, odpowiadając na zaproszenie Wspólnoty z Taizé. Po Genewie, Zagrzebiu, Mediolanie, Lizbonie i Hamburgu spotkanie w Brukseli będzie 31. Europejskim Spotkaniem Młodych organizowanym przez Taizé. Odbędzie się ono w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia.
Gorące życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok składa rodakom w kraju i zagranicą kard. Józef Glemp. W przekazanym KAI liście Bożonarodzeniowym Prymas Polski wspomina, że pierwsze świąteczne życzenia przekazywał wiernym „w mroźnym i bolesnym roku 1981", przed 27 laty.
O spędzeniu świąt Bożego Narodzenia w atmosferze pokoju wielu chrześcijan na świecie może tylko marzyć. W wielu krajach są oni dyskryminowani i żyją w strachu nie tylko o swoje domostwa ale i o życie - przypomina o tym międzynarodowe dzieło pomocy „Kirche in Not" (Kościół w Potrzebie).
Ustawa o in vitro nawet odległa od pełnego katolickiego stanowiska jest lepsza niż brak jakichkolwiek regulacji - podkreślił abp Józef Życiński.
Od wczoraj na watykańskiej stornie internetowej www.vaticanstate.va oglądać można ogrody rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo.
Alain Besançon, francuski myśliciel polityczny, historyk idei, znany głównie jako badacz dziejów Rosji i sowietolog, podejmuje na łamach dzisiejszego „L'Osservatore Romano" trudny temat stosunku Kościoła do seksualności w ciągu dziejów.
Aby zmusić chrześcijankę do wyrzeczenia się wiary w Jezusa, władze Egiptu głodzą jej dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lat - donosi amerykański serwis internetowy "WorldNetDaily"(WND). Agencja relacjonując zdarzenie, powołuje się na dwa niezależne źródła.
Ministerstwo mogłoby uruchomić specjalne fundusze dla lekarzy specjalizujących się w leczeniu metodami naprotechnologii. Jeśli byłoby ich więcej, ich działania byłyby lepiej widoczne i dostępne dla wielu małżeństw w całej Polsce - apeluje "Nasz Dziennik" w obszernym artykule na temat naprotechnologii.
Święta coraz częściej kojarzą się z prezentami, gotowaniem i sprzątaniem niż duchowym przeżyciem. Jednak według księdza Romana Indrzejczyka to nic złego - donosi "Dziennik".