"Nie odgórnie nałożona decyzja, ale dialog między szkołą a parafią i indywidualne prośby mogą być podstawą ewentualnego zmniejszenia liczby godzin lekcji religii" - podkreśla w odpowiedzi na list prezydenta miasta do abp. Marka Jędraszewskiego ks. Andrzej Kielian, dyrektor Wydziału Katechetycznego krakowskiej kurii.
Arik Lederman, który we wtorek zachował się agresywnie wobec ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, wydał oświadczenie, w którym przeprosił za to co zaszło. Zapewnił, że nie wiedział, iż osoba, którą opluł, to polski ambasador - podał w czwartek portal matzav.
W roku 2015 został wydany „Lekcjonarz mszalny”, tomy I, II, III, IV, V. Obecnie nakładem Wydawnictwa „Pallottinum” ukazują się jego kolejne zatwierdzone tomy: VI, VII, VIII i IX.
Sąd UE stwierdził nieważność decyzji Komisji Europejskiej dotyczących podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce. "Komisja popełniła błąd, uznając sporny środek za pomoc państwa" - wskazał w czwartek Sąd UE.
- Kierowanie wobec bp. Jana Tyrawy zarzutów o ukrywanie czynów pedofilskich Pawła K. jest nieuprawnione, nieuczciwe i nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym – czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu mec. Edmunda Dobeckiego, reprezentującego bp. Tyrawę w procesie cywilnym.
Mali parafianie z Barwic i ich rodzice swoją radość z I Komunii Świętej wyrazili w wyjątkowy sposób.
„Sercem przekazu L’Arche jest stanie się przyjacielem osób z niepełnosprawnością” – tak mówił Jean Vanier o istocie założonego przez siebie dzieła. Dziś na całym świecie w 154 wspólnotach L’Arche żyje ok. 5 tys. osób. Wspólnoty obecne są w 38 państwach na niemal wszystkich kontynentach. Od 1981 r. – również w Polsce.
M.in. o przestępstwach związanych z wykorzystaniem seksualnym, ochronie małoletnich czy o bezprawnym przebywaniu zakonnika poza klasztorem, domem zakonnym obradowano podczas Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.
Głosy, że abp Scicluna przyjedzie, by rozliczać polski episkopat z działań w sprawie pedofilii wśród duchownych, to "wróżenie z fusów". Abp Scicluna nie ma do spełnienia żadnej tajnej misji - powiedział PAP koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży KEP o. Adam Żak.