Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził w liście do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska zgodę swojego kraju na elastyczne przedłużenie brexitu - podał rzecznik Tuska Preben Aamann.
Dla religii monoteistycznych, które są związane z postacią Abrahama, zarówno eutanazja, jak wspomagane medycznie samobójstwo to praktyki niedopuszczalne pod względem etycznym i dlatego powinny być one zakazane.
Ojciec Święty zmienił nazwę Tajnego Archiwum Watykańskiego. W pełni zachowując swą dotychczasową tożsamość będzie się ono odtąd nazywać: Apostolskie Archiwum Watykańskie.
Potrzebujemy pomocy. Chrześcijanie są grupą, która najbardziej cierpi w tym niekończącym się konflikcie. Dwie trzecie wyznawców Chrystusa już uciekło, a pozostali ryzykują, że nie przeżyją wojny.
W ewangelizacji Amazonii zakony odegrały bardzo ważną rolę, zarówno męskie, jak i żeńskie. Dziś misyjny duch zakonny zdecydowanie osłabł i potrzebuje nowego ożywienia i zdynamizowania.
Zakończony Synod Biskupów o Amazonii jest przede wszystkim wołaniem o nawrócenie i większy dynamizm duszpasterski. Przekonujące świadectwo zakłada wiarygodne życie Ewangelią.
„Bogu, który jest Panem życia, powierzamy nadzieje i troski narodów Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Wzywamy do refleksji, solidarności i modlitwy za to, co w tych krajach się dzieje”. Apel ten wystosowali członkowie Konfederacji Zakonników Ameryki Łacińskiej i Karaibów.
„Dzieci poniżej 12 roku życia też mają prawo do eutanazji” – twierdzą holenderscy lekarze. Ich zdaniem tak młody człowiek może świadomie zdecydować, że nie chce żyć. Tymczasem przeciw eutanazji wystąpiło Światowe Towarzystwo Medyczne.
„Dzieci poniżej 12 roku życia też mają prawo do eutanazji” – twierdzą holenderscy lekarze. W sprawozdaniu złożonym przez trzy uniwersyteckie szpitale w niższej izbie parlamentu czytamy, że 84 procent holenderskich pediatrów uważa eutanazję w tej grupie wiekowej za konieczną. Ich zdaniem tak młody człowiek może świadomie zdecydować, że nie chce żyć. To pierwszy krok do zmiany prawa na bardziej liberalne, jak to miało już miejsce w Belgii.
Arcybiskup Peter Loy Chong proponuje zorganizowanie synodu biskupów dla Oceanii. „Amazonia i jej lasy są ważne, ale nie wolno też zapominać, jak istotną rolę w sieci życia odgrywa Oceania”. Te słowa arcybiskupa zacytował 28 października australijski portal informacyjny Cath.News. Archidiecezja Suva, na czele której stoi hierarcha, jest położona na jednej z 300 wysp Fidżi. Wiele z nich leży poniżej stale podwyższającego się poziomu morza i jest zagrożona zanieczyszczeniem środowiska.