W Międzynarodowym Centrum Terezjańsko-Janowym (Centro Internacional Teresiano Sanjuanista - CITeS) w Ávila w Hiszpanii zakończył się 28 września kongres poświęcony filozofii i mistyce.
Prostotę i pokorę papieża Jana Pawła I wspomniał w przypadającą dziś 30. rocznicę jego śmierci Benedykt XVI.
Polska misjonarka, s. Dominika Laskowska ze zgromadzenia sióstr pallotynek znalazła się wśród trojga laureatów nagrody Akademii Francuskiej im. Raoula Follereau.
Przyjęcie dokumentu o warunkach występowania z Kościoła, watykański Synod Biskupów na temat Słowa Bożego, działalność i wyzwania Caritas Polska - to główne wątki 345. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
Czy liberalizm jest sprzeczny z chrześcijaństwem i na ile można go schrystianizować? - zastanawiali się uczestnicy dyskusji panelowej „Ochrzcić liberalizm?".
Na międzynarodową rolę Czech wskazał Benedykt XVI, przyjmując nowego ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej. Pavel Vošalík złożył 27 września listy uwierzytelniające. Papież nawiązał nie tylko do faktu, że Czechy przewodniczyć będą w 2009 r. Unii Europejskiej.
„Ucząc szanować środowisko, wychowuje się zarazem do szacunku dla innych ludzi i dla siebie samych". Wskazał na to Papież uczestnikom spotkania, zorganizowanego wspólnie przez włoskie Młodzieżowe Centrum Turystyczne i przez Międzynarodowe Biuro Turystyki Socjalnej (BITS).
„Nowi uczniowie z Emaus. Być chrześcijaninem na uniwersytecie". Pod tym hasłem odbywa się w Bukareszcie doroczne spotkanie delegatów episkopatów krajów europejskich ds. duszpasterstwa akademickiego.
Wietnamski episkopat stanął w obronie arcybiskupa Hanoi i tamtejszych redemptorystów upominających się o zwrot kościelnych terenów zabranych przez państwo.
Po ostatnich antychrześcijańskich zajściach w Indiach tamtejszy episkopat katolicki wystąpił z memorandum podsumowującym dramatyczne wydarzenia. Dokument podpisał przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów Indii, kard. Varkey Vithayathil.